MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

УПРАВЛЯТИ ДЕРЖАВОЮ ПОВИННІ НЕ ЛЮДИ, А ЗАКОНИ. ЗАКОНІВ, НА ЖАЛЬ, НЕМАЄ

29.12.1999   

Неодноразові публікації про знущання, яких за­знають громадяни, яким довелося поспілкуватися з нашою доблесною міліцією, спонукала незалежну чер­каську газету «Факти» провести опитування. Га­зета звернулася до громадян, які на власному дос­віді знайо­мі з методами роботи правоохоронців і до самих правоохорогців з такими запитаннями:

·  Чи правда, що в міліції б’ють?

·  Як далеко можуть дійти «стражі порядку» в застосуванні сили?

·  Що (хто) може їх зупинити?

Віктор К, судимий за крадіжку, 4 місяці СИЗО, засуджений умовно:

- Б’ють. З моменту затримання починається мо­ральний і фізичний тиск. В лексиконі «оперів», крім слів, «колись швидше, падла», «я тобі покажу права, скотина», «ти у мене напишеш чого й не знаєш» (це ще ввічливі), інших слів не існує. Наймен­ша згадка про свої права викликає дику лють. Зупинити їх не може ніхто.

Олег Н., не судимий, під слідством не був, двічі затримувався патрульною службою «за появу в гро­мадському місці в нетверезому стані»:

- ППС поводиться з громадянами своєї країни як патруль окупаційних військ. Боронь, Боже, вам почати заперечувати чи згадувати про свої права — застосу­вання «демократизатора» і наручників га­рантовано. Далі доставка до витверезника, де про медичне обсте­ження і ступені сп’яніння шось чули, але з чим його їдять — не знають. Скаржитися на дії міліції це те саме, що ... проти вітру. Сам пробував.

Станіслав К двічі судимий, відсидів 6,5 років:

- «Опери» взагалі не уявляють, як можна роз­мов­ляти з затриманим без кулаків. Для них зізнання підоз­рюваного — сенс життя, оскільки професіона­лізм опер­служби дорівнює нулю, часу на оперативні дії відведено мало, а оцінюється робота по показ­нику розкриття зло­чинів. Як не дивно, розкритим злочин вважається не тоді коли винесено вирок, а коли одержане зізнання. Як далеко можуть зайти? Як захотять. Гальмів не існує. Запинити цей «безпрєдел» при на­шому законодавстві (тобто при його відсутності) не­можливо. Єдиний поря­тунок — підписувати все, що від вас вимагають. Інакше бити будуть поки не уб’­ють або не підпишете.

Ст. л-т В., працівник карного розшуку:

- У міліціонера немає ніяких стримуючих моти­вів, щоб не застосовувати силу. Навпаки, той, хто цього не робить, викликає підозру як колег, так і керівницт­ва. Причина одна — показник розкриття. А процесу­альні докази, то вже у слідчого нехай го­лова болить. На моїй пам’яті нікого й ніколи до від­повідальності не притя­гали. Як зупинити? Змі­нити особовий склад. На 100%.

Михайло Скобець, юрист «Фактів», 8,5 міся­ців СІЗО, виправданий за відсутністю події злочину: Осо­бисто до мене застосовувати незаконні мето­ди слідс­тва не ризикнули. Обмежилися дрібницями — передачу загублять, побачення не дадуть. Але бачив і знаю... За 22 роки роботи юристом  було багато.

Застосування сили звичайне явище в нашій мі­ліції Причому не обов’язково вас покалічить сам «опер» чи слідчий. Це може зробит конвой, персо­нал СІЗО, навіть самі «зеки» з відморозків. Причина одна — в нашій дер­жаві людина, її життя, здоров’я ніколи не існували як цінність. Ніхто і ніколи не від­повідав за свавілля. Скалі­чити можуть не тільки фі­зично, а й морально. Обмежень ніяких не існує. В корі головного мозку пересічного працівника пра­воохоронних органів ні розміщені такі поняття як права людини, презумпція невинуватості. А пояс­нювати рядовому «менту» про те, що зарплату йому пла­тите Ви, платник податків, а не держава, і що він повинен оберігати Вас, навіть якщі Ви йдете додому з весілля, можна тільки маючи в руках кисневу по­душ­ку.

До відповідальності нікого не притягають... Порів­няйте — якщо Ви зачините в погребі свою тещу, щоб не заважала дивитися футбол по телевізору, Вас чекає до трьох років позбавлення волі, за неза­конний арешт працівник міліції також може бути засуджений, але тільки до одного року. Якщо у Вас вистачить здоров’я це довести.

Зупинити свавілля при цій системі неможливо. У влади нема ніяких об’єктивних і суб’єктивних причин припинити катування. Наприклад, у Смілі з приходом нового начальника МРВ УМВС О.Чуприн кількість про­типравних посягань на громадян з боку міліції різко знизилася. Але управляти державою повинні не люди, а закони. Законів, на жаль, немає.

 Поділитися