MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ТО КОГО Ж НАНЯТИ ПРЕЗИДЕНТОМ?

29.12.1999   
О. Туменко, м.Кировоград
Пройшов перший тур президентських виборів, і у другому турі знову стоїмо перед виборчою скринькою. Віддаючи свій голос, кожен визначає не тільки долю держави, а й особисту. Та визначитися важко. Голосувати за представника лівих начебто нерозумно — і теорія втратила популярність, і життя за їхньої влади важко назвати гарним. Проте ось уже вісім років у нас перші особи держави й не лівих поглядів, а життя стало ще гіршим.

Основні об’єктивні показники — обсяги виробництва, тривалість життя та рейтинг країни — за даними ООН, стрімко падають і досягли критичної межі. Холод та голод стали реаліями життя для мільйонів. Отже, куди не кинь, а наверх дірою. Який же цивілізований вихід?

Думаю що він є. Адже суть проблеми полягає у тому, що за будь-якого вибору залишається високою вірогідність помилки, того, що й новий президент не зуміє спрацювати краще. Але ж ситуація, по суті, стандартна, рішення давно відоме і випробуване життям.

Якщо є сумніви, що працівник упорається з роботою, при оформленні його на посаду забезпечується спрощений механізм звільнення. Він приймається на роботу виконуючим обов’язки, з випробним періодом або на певний, скорочений термін за контрактом. А наступні вибори — це, по суті, те ж обрання (тільки вже народом) для наймання на роботу на певну посаду. В даному випадку — на посаду президента. І якщо відносно всіх кандидатів є серйозні сумніви, що вони належним чином упораються з роботою, вихід один —- скоротити термін найму, щоб, у разі помилки, можна було з меншими втратами її виправити.

Тож пропоную (з огляду на надзвичайні обставини) на період до виходу з кризи обирати президента на два роки. Адже ніхто не заперечує, що за цей термін можна відчутно поліпшити ситуацію. Звичайно, для цього потрібні зміни в Конституції, але ж вони можливі.

Треба усвідомити, що чотири роки з невдало обраним президентом країна може просто не витримати. А усунути від влади обраного президента достроково практично неможливо.

Отже, необхідно обрати президента на два роки. Звичайно, це додаткові витрати на вибори. Але чотири роки з непідходящим президентом обійдуться дорожче.

 Поділитися