MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міжнародний день свободи преси 2000. Міжнародна федерація журналістів закликає світові ЗМІ об’єднатися проти насильства.

03.06.2000   

Міжнародна федерація журналістів найбільша організація журналістів у світі, відзначила перший міжнародний день свободи преси в новому тисячолітті, закликавши світові ЗМІ об’єднатися проти таких лих, як „залякування, насильство і зубожіння“, що впливають на журналістів і персонал ЗМІ в багатьох частинах світу.

В декларації МФЖ від 3 травня — Міжнародний день свободи преси —говориться, що конгломерат ЗМІ з глобальною сферою впливу, несе особливу відповідальність за ізолювання і осудження цензорів і тиранів, які тероризують журналістів в багатьох країнах. МФЖ стверджує:

„Від Боготи до Белграда, рік 2000 було відзначено продовженням умов для страху, насильства і зубожіння, які роблять журналістику однією з найбільш небезпечних і важких професій у світі. Сьогодні ми закликаємо всіх гравців у світі ЗМІ — власників, журналістів, персонал ЗМІ і видавців об’єднатися в енергійній кампанії, спрямованій на викорінення бід експлуатації і атмосфери страху яка переслідує журналістику.

Вже в цьому році — 23 вбитих журналісти і численна кількість насильницьких випадків проти ЗМІ. Багато журналістів ув’язнено. Цензура і залякування ЗМІ продовжують створення присмеркового стану свободи преси в багатьох регіонах.

Програма залякування продовжується навіть незважаючи на те, що економіка ЗМІ швидко розширюється і створюються нові ринки. Однак свобода використовувати комерційний потенціал нових інформаційних технологій дістається як важкий приз. Журналісти і незалежні ЗМІ все ще знаходяться на лінії вогню, навіть в країнах, де нові угоди були укладені з тим, щоб сприяти глобалізації економіки ЗМІ.

Світові конгломерати ЗМІ несуть особливу відповідальність за ізолювання і осудження сучасних цензорів і тиранів, які порушують права журналістів. Вони повинні прикладати ще більше зусиль для того, щоб поставити їх на передову лінію кампанії проти порушень громадянських прав. Особливо, вони повинні вимагати, щоб країни, подібні до Китаю приєднались до міжнародно-визнаних стандартів свободи вираження поглядів і соціальної справедливості.

В цей особливий день, разом з іншими професійними організаціями ЗМІ ми віддаємо почесті мужності і пожертві тисяч журналістів, письменників і персоналу ЗМІ, які кожний рік захищають свободу преси; вчиняючи так, вони підтримують й наші права. Цього року, більше ніж завжди, оскільки світ ЗМІ став значно потужнішим, ми повинні урочисто пообіцяти об’єднати і використати цю силу на підтримку наших колег, які найбільше потребують її“.

Цього року МФЖ, у співпраці зі Світовою газетною асоціацією та іншими професійними групами і групами свободи преси розпочала спеціальну кампанію на захист незалежних ЗМІ у Сербії.

МФЖ також приділила особливу увагу кризі у Колумбії, де вбивства журналістів продовжуються на протязі останніх місяців, і де журналісти буденно зустрічаються із загрозою вбивства, насильства, примусового вигнання і іншою постійною загрозою їхній безпеці.

Ось так виглядає мартиролог журналістів, убитих вже у 2000 році, наданий МФЖ:

Мір Іллаіс Хоссейн (Mir Illais Hossein) Бангладеш

Антон Маріядас (Anton Mariyadas) Шрі-Ланка

Конца Куріс (Konca Kuris) Туреччина

Ахмед Кафі Аваль (Ahmed Kafi Awale) Сомалі

Антоніо Ґомец Ґомец (Antonio Gomez Gomez) Колумбія

Джон Рестрепо Абелло (John Restrepo Abello) Колумбія

Умберто Ґарцес Анґуло (Humberto Garces Angulo) Колумбія

Марія Єлєна Салінас Ґаллєґо (Maria Elena Salinas Gallego) Колумбія

Маконнен Ворку (Makonnen Worku) Ефіопія

Жуліо Сезар Да Роза (Julio CИsar Da Rosa) Уругвай

Володимир Яцина Чечня

Саша МакКай (Sasha McKay) Південна Африка

Артем Боровик Росія

Жозе Веллінгтон Фернандес (Jose Wellington Fernandes) Бразилія

Жан Леопольд Домінік (Jean Leopold Dominique) Гаїті

Жан Клод Луїсент (Jean Claude Louissaint) Гаїті

Пабло Пінеда (Pablo Pineda) Мексика

Жозе Рамірес Пуенте (Jose Ramirez Puente) Мексика

Міліса Простран (Milica Prostran) ФРЮ

Омар Барроу (Omar Barrow) Гамбія

Найм аль-Садун (Najm al-Sadoon) Ірак

Беніто Рамон Жара Ґузман (Benito Ramon Jara Guzman) Парагвай

Роберто Мартінес (Roberto Martinez) Гватемала

МФЖ представляє більше ніж 450 тисяч журналістів 130 спілок і асоціацій у 103 країнах.

 Поділитися