MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Семінар з прав людини для журналістів

27.12.2000   
О. Букалов, г.Донецьк
Важливою частиною діяльності будь-якої громадської організації є її робота з пресою. Українська асоціація Міжнародна Амністія (УАМА ) провела 7-8 квітня в Донецьку регіональний семінар для журналістів східного регіону "ПРАВА ЛЮДИНИ ТА ЖУРНАЛІСТИКА". В семінарі взяли участь майже 30 журналістів з Донеччини та сусідніх областей, а також представники облдержадміністрації, адвокати, представники місцевих громадських організацій. Олесь та Ніна Кусайкіни розповіли про історію поняття права людини, про діяльність правозахисних організацій в Україні. Учасники семінару були ознайомлені з практикою Європейського Суду щодо позовів журналістів. Особливий інтерес викликало спілкування з Олегом Панфіловим з Центру екстремальної журналістики, Москва. Олег підкреслив, що аналіз конфліктів ЗМІ та влади свідчить, що майже в половині випадків винними є журналісти, а тому небезпечно будь-який конфлікт за участю журналістів видавати за утиски преси. Журналісти Донеччини відмітили слабку корпоративну солідарність колег, що ускладнює існування незалежних ЗМІ. Розповідь про діяльність УАМА була проілюстрована акцією, в якій взяли участь й журналісти - збором підписів на захист в’язнів сумління з Саудівської Аравії, Судану та Китаю.

Кожен учасник семінару отримав добірку спеціальної літератури.

Семінар відбувся при підтримці Харківського "Освітнього центру прав людини" та за сприяння "Донецького Меморіалу" і Донецької облдержадміністрації.

 Поділитися