MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я

27.12.2000   
А.Тютюнник, м.Херсон

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я — благодійна організація з нефіксованим членством, створена і зареєстрована у січні 1989 року. Мета організації — правова, соціальна, медична, матеріальна допомога незахищеним верствам населення.

Керівні органи: обласна конференція, правління. З різною частотою і мірою участі сьогодні у 10 програмах Фонду працює понад 450 волонтерів. Оплачуваних працівників — 8.

Управління поточною діяльністю здійснює виконавчий комітет на чолі з головою.

Наші проекти:

Проект „Чисте море для дітей України“. (1989 -1992р.р.)

Фонд разом із екологічним товариством „Зелений світ“ та товариством „Джарилгач“, використовуючи широкий спектр інструментів лобіювання: мітинги, демонстрації, пікетування, переговори, збирання підписів, публічні дебати, анкетування, „круглі столи“, організацію листів громадян до міністерств і відомств, виступи в газетах, по радіо і телебаченню, створення телевізійних та кінофільмів, звернення в суд і т. п. – домігся рішення уряду про заборону скидати отруєні пестицидами і гербіцидами води з рисових полів у Джарилгацьку затоку Чорного моря. Водночас уряд заборонив розсипати отрутохімікати з літаків над полями вздовж узбережжя, де розташовано сотні дитячих оздоровчих закладів. Унікальний дитячий курорт у м. Скадовську було врятовано.

Громадський інформаційний центр „Дитяче право“ (1998- 2000р.р.)

У процесі реализації програми:

створені дві безкоштовні юридичні консультації для неповнолітніх;

захищено в судах 12 неповнолітніх;

розроблені тренінги для підлітків, лідерів дитячих та молодіжних НДО, студентів педагогічного університету, педагогів; тренінги проводяться у Школах права, створених у дитячих навчальних закладах та вузах;

проведено 7 „круглих столів“ з проблем захисту дитячих прав;

підготовлено пакет документів з пропозиціями до Верховної Ради України щодо вдосконалення законодавчої бази ;

створені рубрики „Дитяче право“ у двох найпопулярніших газетах області;

створена просвітницька правова телепрограма для старшокласників „Діти як діти“ (спільно з міською Асоціацією журналістів „Південь“);

розроблена концепція створення експериментальних майданчиків правової просвіти для неповнолітніх;

до роботи над проектом залучено 8 НДО, обласне управління освіти, обласне управління у справах сім’ї та молоді, педагогічний університет, Південноукраїнський інститут післядипломної освіти педагогічних працівників, 12 шкіл, 140 волонтерів. (У 1998 -.1999 роках проект отримав підтримку від Консорціуму „Верховенство права“ та Агентства Міжнародного Розвитку США).

Проект „Зелені легені Херсонщини“. (1989- 2000 р.р.)

Група молодих вчених на добровільних засадах вивчає причини руйнації реліктових плавневих лісів у пониззі Дніпра і розробляє рекомендації для міністерств та відомств, видає просвітницькі брошури, листівки, буклети для мешканців прибережних населених пунктів та керівників господарств, роз’яснюючи, наскільки наше здоров’я залежить від здоров’я плавневих лісів, проток та озер у гирлі ріки. За результатами екологічних експедицій створений телевізійний фільм.

Проект „Добра справа“.( 1997 -2000р.р.). Сприяння розвитку медицини, поліпшення медичної допомоги населенню.

Тележурнал „Правобережжя“. (1999 -2000р.р.) 20-хвилинний щотижневий тележурнал пропагує найбільш успішні приклади захисту громадянських прав за допомогою НДО або коаліцій НДО з участю ЗМІ і депутатів різних рівнів. У журналі працює юрист, є „гаряча лінія“. На основі сюжетів тележурналу створено 3 фільми циклу „Прошу захисту“, які демонструвалися по 26 телеканалах України.

(У 1999 році проект отримав підтримку від Консорціуму „Верховенство права“ та Агентства Міжнародного Розвитку США).

Школа тренінгів для лідерів НДО та журналістів „НДО+ЗМІ заради захисту прав громадян(1999 -2000р.р.)Спільна програма з Асоціацією журналістів „Південь“. (У 1999 році проект отримав підтримку від Консорціуму „Верховенство права“ та Агентства Міжнародного Розвитку США).

Громадська студентська соціально-правова консультація для малоімущих. (1999 -2000р.р.)

Здійснюється спільно із соціально-правовим факультетом Херсонського педагогічного університету.

Проект „Клуб „Нова сім’я“. (1998 -2000р.р.)

координаційний центр обміну безкоштовними послугами людей похилого віку та молоді;

інформаційно-довідкова служба для людей похилого віку, інвалідів, сиріт, багатодітних сімей;

безкоштовна юридична та правова допомога малоімущим;

центр стажування для студентів-юристів та студентів-психологів;

школа громадських правозахисників;

школа догляду за людьми похилого віку;

клуб зустрічей з цікавими людьми;

телевізійний фільм „Нова сім’я“

бюлетень „Нова сім’я“.

(У 1999 – 2000 роках проект отримав підтримку від Каунтерпарт Альянс та Агентства Міжнародного Розвитку США).

Проект „Допомога вуличним дітям“.(1998 -2000р.р.)

Правова, соціальна, матеріальна допомога. Правова просвіта. Створення першої в Україні організації бездомних підлітків.

Проект „Банк потрібних речей“.(1990 -2000р.р.).

Збирання у населення одягу, предметів побуту, книг і роздача малозабезпеченим громадянам. В рамках проекту — Банк дитячого одягу, куди мами здають речі, з яких дитина виросла, і обмінюють їх на більші. Фонд залучає також гуманітарну допомогу від міжнародних організацій.

Проект „Едвокасі для НДО“. 2000р Підтримується Міжнародним Фондом Чарльза Стюарта Мотта

 Поділитися