MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Газета «Інформаційний бюлетень» на межі закриття

27.12.2000   
Є. Захаров, м.Харків
Кременчуцький щотижневик «Інформаційний бюлетень» (ІБ) виходить з 1990 року і має виразну націонал-демократичну орієнтацію. Останні три роки газета, підтримуючи народних депутатів Григорія Омельченка, Анатолія Єрмака, Сергія Головатого та інших, стала опозиційною. Вони виступала проти Президента Україїни Леоніда Кучми під час виборчої кампанії восени 1999 року, проти проведення референдуму. І, як неодноразово вже писав ПЛ, піддавалася різним адміністративним засобам тиску. Але позицію не змінювала.

У цьому році газеті все важче було знайти друкарню, яка б погодилася розмістити замовлення на друк накладу. Усі друкарні Кременчука, Полтавської, Черкаської, Дніпропетровської, деякі друкарні Кіровоградської та Київської областей під різними приводами відмовлялися друкувати газету. Останні місяці газета друкувалась в Києві у видавництві «Українська книга». Але 27 вересня увесь наклад чергового 39 числа газети зник. Як стверджував один із працівників видавництва, наклад був вивезений невідомими в цивільному, які назвалися працівниками СБУ. І вже 40 число газети ніхто не береться друкувати.

Я особисто зв’язувався з харківськими друкарнями, показував примірник газети і просив прийняти замовлення, але всі відмовилися. Фактично газета на межі закриття саме з цієї причини: жодна друкарня, боячись репресій з боку влади, не береться друкувати наклад. Ситуація штовхає газету на таємний друк без вказівки друкарні, що є порушенням законодавства. Цей факт, як на мене, є вельми показовим для оцінки стану свободи слова в Україні.

Харківська правозахисна група, не вдаючись до оцінки позиції газети і якості матеріалів, вирішила надрукувати спеціальний випуск газети з поясненням подій для читачів коштом проекту на підтримку свободи слова, який був підтриманий міжнародним фондом «Відродження» (тобто безкоштовно для ІБ). Ми розповсюджуємо цей спецвипуск і серед читачів ПЛ, щоби вони могли подивитися і оцінити, що саме викликає таку реакцію влади і страх друкарів. Слід відзначити, що спецвипуск розповсюджується газетою теж безкоштовно.



 Поділитися