MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На редакцію «Сільських вістей» накладені нові штрафні санкції

27.12.2000    джерело: www.part.org.ua
Представники податкової інспекції, за словами заступника головного редактора «Сільських вістей» Василя Грузина, пред’явили редакції штрафну санкцію розміром 1 млн. 767 тис. грн.

Редакція вирішила опротестувати це рішення і подала позов до суду. Останнє засідання суду, як стверджує В.Грузин, було призначено на 28 серпня. Але воно не відбулося, тому що податківці, посилаючись на складність справи, попросили, щоб воно розглядалося колегіально. Суд їхнє прохання задовольнив і переніс засідання на 20 вересня. Перенесення судового засідання заступник головного редактора пояснює тим, що «їм потрібно виграти час, щоб встигнути до суду прокрутити деякі свої неправедні угоди».

Причиною накладання нових штрафних санкцій на газету, за словами В.Грузина, стало те, що в 1992 році рішенням уряду редакції усіх видань, які раніш були у складі видавництва «Преса України», визнані самостійними підприємствами і виведені зі складу комбінату. При цьому їм було передане майно й обладнання, яким вони користувалися дотепер. За словами заступника головного редактора, все устаткування було в такому стані, що його прийшлося списувати. На думку податкової адміністрації, отримавши матеріальні цінності, редакція повинна була сплатити податок за цей прибуток, але вона ухилилася. На сьогодні цей податок разом із штрафними санкціями складає 1 млн. 150 тис. 562 грн. 63 коп.

Оскільки таких грошей немає на рахунку редакції, то податкова адміністрація вилучає їх, як говориться в редакційній статті, у видавців і постачальників газети, таким чином, ставлячи під загрозу вихід газети.

Заступник головного редактора «Сільських вістей» впевнений, що такі дії податківців — «наїзд», ціль якого задушити газету і це чисто політичне замовлення». В.Грузин навів такі підстави для такого висновку: «По-перше, незаконні вимоги пред’явлені тільки нам». Це підтверджує і ставлення суду, що «за 15 хвилин виніс вердикт і переніс засідання».

З усього цього заступник головного редактора робить висновок, що «Україна приватизована олігархами, що приватизували також і владу, і Президента», Як говориться в редакційній статті газети за 7 вересня цього року, «Сільські вісті», як незалежне видання, обрало своєю ціллю захист інтересів селян і конституційних прав усього трудового народу і добре насолило можновладцям», що і стало причиною таких дій влади.

Присутній на прес-конференції народний депутат Іван Бокий заявив, що податківці «виконують політичне замовлення з Банкової, особисто від Президента, — знищити «Сільські вісті».

08.09.2000

 Поділитися