MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 15 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 04.11.2019–08.11.2019

26.05.2020   
Ігор Усенко, Євген Ромінський
Всього за цей тиждень зареєстрований 61 проект законів і постанов Верховної Ради України, з яких 20 становлять проекти процедурних постанов щодо різних аспектів діяльності парламенту, пов’язаних із прийняттям за основу, відхиленням або поверненням на доопрацювання окремих законопроектів, діяльністю тимчасових слідчих комісій, проведенням парламентських слухань, зміною меж населених пунктів, призначенням високопосадовців, достроковим припиненням повноважень народного депутата, призначенням позачергових виборів тощо. Стан проходження проектів у цьому огляді визначається на кінець робочого дня 25.05.2020.

Всього за цей тиждень зареєстрований 61 проект законів і постанов Верховної Ради України, з яких 20 становлять проекти процедурних постанов щодо різних аспектів діяльності парламенту, пов’язаних із прийняттям за основу, відхиленням або поверненням на доопрацювання окремих законопроектів, діяльністю тимчасових слідчих комісій, проведенням парламентських слухань, зміною меж населених пунктів, призначенням високопосадовців, достроковим припиненням повноважень народного депутата, призначенням позачергових виборів тощо.

Загальні засади, якими керуються автори огляду, див Вступні застереження до постійного моніторингу законопроектної діяльності Верховної Ради України ІХ скликання

Стан проходження проектів у цьому огляді визначається на кінець робочого дня 25.05.2020.

 

Проблеми національної безпеки, окупованих територій і ООС

 

Проект 2398 від 07.11.2019 (Копитін І. В., Завітневич О. М. + 8) про оборонні закупівлі.

Проект мав замінити Закони України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» та «Про державне оборонне замовлення». Водночас згідно з пояснювальною запискою передбачалося: затвердження типових державних контрактів; чітке визначення повноважень Міноборони та Мінекономіки в частині планування та здійснення закупівель; впровадження державного підтвердження якості на основі підходів та стандартів НАТО, а також впровадження життєвого циклу озброєння, військової і спеціальної техніки; надати можливість замовникам здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за прозорими та конкурентними процедурами, а також здійснювати закупівлі за імпортом; надати змогу виконавцям та замовникам здійснювати закупівлі за трирічним плануванням; запровадити підтримку національного виробника шляхом локалізації виробництва; надати можливість замовникам встановлювати додаткові критерії відбору, а саме: вимоги щодо забезпечення безпеки інформації (забезпечення збереження секретної інформації) та безпеки постачання (своєчасне та надійне виконання договору); визначити способи захисту інтересів виконавців, що беруть участь у процедурах, визначених статтею 16 даного проекту, зокрема через запровадження розрахункової ціни на товари, роботи і послуги оборонного призначення в єдиного виконавця.

Проект стосувався складної і насиченої корупційними ризиками сфери. Тому він потребував підвищеної уваги від законодавця. Після суттєвої критики ГНЕУ, зокрема щодо дублювання у ньому багатьох положень  Закону України «Про публічні закупівлі», профільний комітет підготував доопрацьований проект 2398-д від 27.11.2019, який 05.12.2019 і був прийнятий у першому читанні.

 

Законотворчість, парламентаризм

та діяльність Верховної Ради України

 

Проект 2313-2 від 05.11.2019 (Іонушас С. К., Радіна А. О. + 9) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питання сумісництва працівників патронатної служби Верховної Ради України.

Альтернативний проектам 2305 від 23.10.2019 (Кабаченко В. В.) про внесення зміни до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо патронатної служби), 2313 від 25.10.2019 (Іонушас С. К., Радіна А. О., Монастирський Д. А.) про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо питання сумісництва помічників-консультантів народних депутатів України) та 2313-1 від 25.10.2019 (Ткаченко О. М., Шикаренко І. А. + 2) про внесення змін до статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» щодо помічників-консультантів народних депутатів України (усі див. Огляд № 13).

Фактично доопрацьована редакція на основі зауважень та пропозицій експертів та різних політичних сил. На жаль, враховані далеко не усі пропозиції ГНЕУ. Пропонується не поширювати на помічників-консультантів народних депутатів України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України» дію частини першої статті 25 «Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності», статті 36 «Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав», та частини першої статті 40 «Політична нейтральність» Закону України «Про запобігання корупції». Відповідна вказівка вноситься і до примітки до статті 172-4 «Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Проект 03.12.2019 прийнятий за основу та в цілому і невдовзі підписаний Президентом України.

 

Доступ до інформації

 

Проект 2381 від 05.11.2019 (Василевська-Смаглюк О. М.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері доступу до інформації щодо вдосконалення їх окремих положень.

Проект дуже подібний до проекту 2913 від 20.05.2015 (Сюмар В. П., Лещенко С. А.+5) про внесення змін до деяких законів України у сфері доступу до публічної інформації щодо вдосконалення їх окремих положень, 08.06.2015 поданого у доопрацьованій редакції, але так і не розглянутого упродовж  минулої парламентської каденції (див. Бюлетень № 23). Пояснювальні записки до обох проектів відрізняються лише заголовками і підписами та наявністю вирізнення окремих положень напівжирним шрифтом у документі 2015 року. Текстуально новий проект відрізняється від попередника головним чином наявністю ряду нових і доволі дискусійних  пропозицій щодо змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, загалом спрямованих на встановлення або посилення адміністративних санкцій, розширення кола суб’єктів, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, встановлення триваліших (порівняно із загальними) строків для накладення стягнень за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних та права на звернення або інформацію.

Проект, на нашу думку, загалом заслуговує на доброзичливе ставлення до запропонованих ним системних змін, які випливають з практики застосування чинного законодавства, хоча і містить ряд недоліків, на які слушно звернуло увагу ГНЕУ.

 

Соціальний захист та пільги

 

Проект 2378 від 05.11.2019 (Волинець М. Я., Шахов С. В. + 3) про внесення змін до деяких законодавчих актів України з реалізації вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці.

Пропонується встановити мінімальний розмір заробітної плати не менше  150 відсотків встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Утім, в іншому місці зазначається, що розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України «Про оплату праці» та має перевищувати 75 відсотків суми найбільших величин фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та фактичного прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років у цінах першого півріччя, року,  що передує даті введення нового розміру мінімальної заробітної плати. Розмір прожиткового мінімуму встановлюється відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг у фактичних цінах за даними державної служби статистики та з урахуванням прогнозованого рівня інфляції на плановий період. Розмір прожиткового мінімуму не може бути встановлений на рівні нижчому ніж 115 відсотків середньозваженого фактичного розміру прожиткового мінімуму першого півріччя року,  що передує даті введення нового розміру прожиткового мінімуму. У разі перевищення двох місяців підряд фактичного рівня інфляції над плановим більше, ніж на два відсотки, Кабінет Міністрів України протягом 15 днів ініціює перед Верховною Радою України внесення змін до Державного бюджету України на відповідний рік щодо підвищення розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року з метою забезпечення його адекватного зростання.

Проект 2399 від 07.11.2019 (Третьякова Г. М., Струневич В. О. + 3) про внесення змін до Податкового кодексу України щодо гармонізації оподаткування інструментів фінансового сектору в частині стимулювання фізичних осіб до довгострокових заощаджень.

Проект містить такі основні положення: з метою унеможливлення здійснення адміністративного впливу на формування ціни страхової послуги пропонується скасувати запроваджені минулорічні та нереалізовані у підзаконних актах внаслідок неможливості їх практичного застосування, норми щодо адміністративного впливу на формування цін на страхові послуги, які реалізуються через страхових посередників; доповнити визначення договору довгострокового страхування життя  положеннями про критичні захворювання (онкологічні захворювання, інсульт, інфаркт, тощо) коли лікування відбуватиметься за рахунок коштів приватних страхових компаній; встановити для довгострокових договорів страхування життя  правила оподаткування платежів фізичної особи на створення власних накопичень, однакові принципи, як і для інших вкладів у сфері недержавного пенсійного забезпечення; збільшити сумарний розмір пільги для цілей віднесення витрат у сфері недержавного пенсійного забезпечення на податковий кредит до 25%; привести у відповідність оподаткування виплат за договором страхування життя у разі смерті застрахованої особи до правил оподаткування спадщини; надати можливість застосовувати податкову знижки на платежі, здійснені з метою довгострокового накопичення у встановлених розмірах та запровадити правила щодо оподаткування накопиченої суми, у розмірі різниці між сумою виплати та сплаченими внесками за будь-якими договорами, які містять накопичувальну складову.

Проект доволі цікавий, однак ініціативи щодо скасування щойно прийнятих і не до кінця впроваджених положень потребують додаткової аргументації. Дуже дискусійними є і зміни до статті 170, оскільки вони запроваджують нові підходи і слід належно розглянути як структурно вони відповідатимуть тим приписам, які лишаються незмінними.

 

Трудові відносини

 

Проект Трудового кодексу України 2410 від 08.11.2019 (Королевська Н. Ю., Ларін С. М. + 4) і Проект Кодексу України про працю 2410-1 від 08.11.2019 (Тимошенко Ю. В., Івченко В. Є. + 3).

Проекти кодексів об’єктивно через свій обсяг не можуть бути предметом належного аналізу в рамках цього короткого огляду і заслуговують на спеціальне висвітлення. Зауважимо лише, що основний і альтернативний проекти дуже подібні за змістом, відмінності між ними, на нашу думку, не мають принципового значення.

 

Питання сільського господарства та земельних справ

 

Проект 2379 від 05.11.2019 (Бондаренко О. В., Андрійович З. М. + 3) про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів.

Основні ініціативи спрямовані на запровадження такого припису. Національна інвентаризація лісів – система вибірково-статистичних обстежень лісового фонду України, спрямована на отримання обґрунтованої інформації щодо лісів для потреб планування, у тому числі стратегічного, ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу лісів. Порядок проведення національної інвентаризації лісів затверджується Кабінетом Міністрів України. Особи, уповноважені на проведення національної інвентаризації лісів, мають право під час обстежень перебувати на земельних ділянках усіх форм власності, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України. Національна інвентаризація лісів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Проект 05.02.2020 прийнятий у першому читанні.

 

Азартні ігри та лотереї

 

Проект 2285-1 від 05.11.2019 (Марусяк О. Р.) про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор, Проект 2285-2 від 06.11.2019 (Мулик Р. М., Струневич В. О.) про державне регулювання діяльності у сфері азартних ігор, Проект 2392 від 06.11.2019 (Мулик Р. М., Струневич В. О.) про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державного регулювання діяльності у сфері азартних ігор, Проект 2393 від 06.11.2019 (Мулик Р. М., Струневич В. О.) про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державного регулювання діяльності у сфері азартних ігор, Проект 2285-3 від 06.11.2019 (Дубінський О. А.) про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор, Проект 2285-4 від 06.11.2019 (Тарасенко Т. П.) про державне регулювання ігор на гроші в Україні, Проект 2285-5 від 07.11.2019 (Королевська Н. Ю., Солод Ю. В.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та заходів боротьби з незаконним гральним бізнесом, Проект 2285-6 від 07.11.2019 (Наталуха Д. А.) про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор, Проект 2285-7 від 07.11.2019 (Лічман Г. В.) про здійснення діяльності у сфері грального бізнесу на території України.

Усі ці проекти є альтернативою урядовому проекту 2285 від 17.10.2019 (Кабінет Міністрів України) про державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор (див. Огляд № 12). Запропонований увесь спектр підходів до названої проблеми: від досить ліберальних ініціатив до посилення чинних заборон.

Зрештою законодавець висловився за проект 2285-д від 18.12.2019, який у доопрацьованій редакції від 14.01.2020 прийнятий у першому читанні за основу 16.01 2020.

 

Господарська діяльність та ринковий нагляд

 

Проект 2284-1 від 06.11.2019 (Шахов С. В.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування ринків капіталу.

Альтернативний проекту 2284 від 17.10.2019 (Гетманцев Д. О., Кінзбурська В. О. + 4) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів (див. Огляд № 12).

Не на багато менший від основного проекту і має обсяг під 220 сторінок, з яких 150 становить нова редакція Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», який пропонується назвати «Про ринки капіталу та фінансові інструменти».

19.12.2019 основний проект прийнятий в першому читанні.

Проект 2374 від 04.11.2019 (Ткаченко М. М., Яковлєва Н. І. + 2) про тимчасові заходи забезпечення платоспроможності підприємств, які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

Маленький проект в одну статтю, якою передбачається тимчасово, до 1 січня 2022 року, зупинити виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо юридичних осіб, виробничі приміщення та  потужності яких розташовані на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях та/або юридичних осіб, які до 14 квітня 2014 року провадили свою господарську діяльність на зазначених територіях, які підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», знімаються арешти та заборони відчуження майна у таких виконавчих провадженнях, крім рішень про виплату заробітної плати, вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику у зв’язку з трудовими відносинами, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, стягнення аліментів та рішень про стягнення заборгованості із сплати внесків до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Справи про банкрутство юридичних осіб,  виробничі приміщення та потужності яких розташовані на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях та/або юридичних осіб, які до 14 квітня 2014 року провадили свою господарську діяльність на вказаних територіях до 01 січня 2022 року не порушуються. Провадження у справах про банкрутство  юридичних осіб  виробничі приміщення та потужності яких розташовані на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях та/або  юридичних осіб, які до 14 квітня 2014 року провадили свою господарську діяльність на вказаних територіях порушені до дня набрання чинності цим Законом, підлягають закриттю у відповідності до пункту 9 частини 1 статті 90  Кодексу України з процедур банкрутства, крім випадків, якщо ліквідація відбувається за рішенням власника.

Подібні ініціативи вже не один раз висувалися з 2014 року. Головна вада проекту його формальність і тотальність, що відкриває простір для зловживань з боку недобросовісних керівників і власників.

Проект 2382 від 06.11.2019 (Кабінет Міністрів України) про внесення змін до деяких законів України стосовно покращення інвестиційного клімату (щодо скасування державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність).

Суть проекту повністю викладена в його назві.

Проект відкликаний 04.03.2020.

Проект 2383 від 06.11.2019 (Кабінет Міністрів України) про внесення зміни до статті 287 Митного кодексу України стосовно покращення інвестиційного клімату (щодо скасування державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність).

Випливає з попереднього.

Проект відкликаний 04.03.2020.

Проект 2384 від 06.11.2019 (Тимошенко Ю. В., Соболєв С. В. + 12) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів державного (комунального) майна, право на володіння, розпорядження або користування якими не може бути відчужене з мотивів суспільної необхідності.

Завданням законопроекту проголошені захист ключових об’єктів державної власності та недопущення негативних наслідків прийняття Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (набув чинності 20 жовтня 2019 р.). На думку ініціаторів проекту, зазначеним Законом створено загрозу катастрофічних наслідків, які полягають у втраті надважливих об’єктів, які до цього часу були недоторканними для корупціонерів. У тому числі знято заборону на приватизацію об’єктів ядерної енергетики, військово-промислового комплексу, наукових об’єктів. Тому Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна» передбачається доповнити приписом, що приватизації також не підлягає майно, включене до єдиних майнових комплексів державних (комунальних) підприємств згідно з Додатком №1 «Перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» та Додатком №2 «Перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані», які є невід’ємною частиною цього Закону (проекти цих додатків теж подані ініціаторами). Пропонується також внести  зміни до 4 кодексів і 15 законів України, якими заборонити відчуження (або внесення як вклад у спільну діяльність, здачу в оренду, концесію заставу або довірчу власність) майна, яке належить до єдиних майнових комплексів державних (комунальних) підприємств, які не підлягають приватизації згідно із законом. Те саме стосується і земельних ділянок, на яких розташовані єдині майнові комплекси державних (комунальних) підприємств, що не підлягають приватизації згідно із законом.

Основна проблема проекту полягає в тому, що він однозначно у разі його прийняття зменшить надходження до державного бюджету, на які розраховує влада.

Проект 2386 від 06.11.2019 (Камельчук Ю. О.) про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії; Проект 2387 від 06.11.2019 (Камельчук Ю. О.) про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії); Проект 2388 від 06.11.2019 (Камельчук Ю. О.) про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо джерел формування спеціального фонду; Проект 2389 від 06.11.2019 (Камельчук Ю. О.) про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії; Проект 2390 від 06.11.2019 (Камельчук Ю. О.) про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії).

Проекти складають єдиний пакет і загалом розвивають урядовий проект 8253 від 10.04.2018 про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії (див. Бюлетень № 171), та проекти 8498 від 19.06.2018 (Єфімов М. В.) про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей погашення заборгованості за електричну енергію, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії та 8499 від 19.06.2018 (Молоток І. Ф.) про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (щодо погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії) (див. Бюлетень № 181). Слід підкреслити, що з проектами, поданими в минуло каденцію їх ріднять не лише назви та загальна спрямованість, а й значна кількість приписів, які перейшли до нових проектів повністю чи з незначними редакційними змінами. Суть ініціатив викладена в назвах проектів. Значна кількість положень стосуються заборгованості, що виникла в Донецькій та Луганській областях. Проекти не безспірні, але мають переважно політичний та технічний характер і потребують ретельної уваги спеціалістів та політичної волі.

Проекти 2386 та 2390 прийняті в першому читанні 30.04.2020 та 20.05.2020 відповідно, а проект 2387 знятий з розгляду 04.02.2020.

 

Інші питання

 

Проект 2359-1 від 05.11.2019 (Железняк Я. І., ) про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо створення умов для забезпечення виконання зобов’язань України з відокремлення діяльності з транспортування природного газу за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, та з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої. 12.11.2019 надано редакцію на заміну, яка тут і розглядається.

Альтернативний однойменному проекту 2359 від 31.10.2019 (Гетманцев Д. О.) (див. Огляд № 14).

Проект пов’язаний з вимогами розподілити між окремими суб’єктами добування, продаж та транспортування газу. Відповідно, слід впорядкувати податковий статус структури, яка буде забезпечувати транспортування природного газу через територію України. На час внесення питання було вкрай актуальним і вимагало негайного вирішення.

Вже за 2 дні по внесенні доопрацьованої редакції 14.11.2019 проект прийнятий у першому читанні за основу, а 03.12.2019 – в другому читанні як закон та невдовзі підписаний Президентом України.

 

Проекти, які подаються без коментарів

 

Проект Постанови 2376 від 05.11.2019 (Поляков А. Е.) про визнання геноциду вірменського народу.

Дослівно повторює однойменний проект постанови 2530 від 03.04.2015 (Барвіненко В. Д.) (див. Бюлетень № 16).

Проект 2380 від 05.11.2019 (Василевська-Смаглюк О. М.) про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

Проект 27.12.2019 повернутий суб’єкту ініціативи.

Проект 2385 від 06.11.2019 (Дубінський О. А., Араханія Д. Г.) про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» (щодо вимог до розміру статутного капіталу банку).

Проект ідентичний однойменному проекту 7231 від 23.10.2017 (Рибалка С. В.) (див. Бюлетень № 148).

Проект 2396 від 07.11.2019 (Рабінович В. З.) про внесення зміни до статті 93 Регламенту Верховної Ради України (щодо надання права уповноваженим народними депутатами особам представляти законопроекти під час їх розгляду у комітетах Верховної Ради України).

Проект ідентичний однойменному проекту від того ж народного депутата 2057а від 10.06.2015 (див. Бюлетень № 26).

Проект 2397 від 07.11.2019 (Рабінович В. З.) про внесення змін до Закону України «Про національну безпеку України» щодо заборони участі України у розподілі мігрантів, який відбувається в країнах-членах Європейського Союзу.

Повністю повторює суть, хоча і з редакційними відмінностями проект 5506 від 08.12.2016 того ж народного депутата  про заборону участі України у розподілі мігрантів, який відбувається в країнах-членах Європейського Союзу (див. Бюлетень № 103).

Проект 2402 від 08.11.2019 (Рабінович В. З.) про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо медичного обслуговування народних депутатів на загальних підставах та зміни органу, який здійснює функції з управління Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами).

Проект ідентичний однойменному проекту 1523 від 19.12.2014 того ж народного депутата (див. Бюлетень № 3).

Проект 04.02.2020 знятий з розгляду.

Проект 2403 від 08.11.2019 (Рабінович В. З.) про внесення змін до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» щодо звільнення громадян похилого віку від оплати житлово-комунальних послуг.

Проект ідентичний однойменному проекту 8485 від 15.06.2018 того ж народного депутата (див. Бюлетень № 180).

Проект 04.02.2020 повернутий на доопрацювання ініціатору внесення.

Проект 2404 від 08.11.2019 (Рабінович В. З.) про порядок повернення у власність релігійних організацій культових будівель, їх комплексів.

Окрім невеликих відмінностей у прикінцевих положеннях проект ідентичний однойменному проекту 2002 від 03.02.2015 того ж народного депутата (див. Бюлетень № 8).

Проект 04.02.2020 знятий з розгляду.

Проект 2405 від 08.11.2019 (Рабінович В. З.) про державну інвентаризацію (аудит) земель.

Проект ідентичний однойменному проекту 6199 від 16.03.2017 того ж народного депутата (див. Бюлетень № 116).

Проект 04.02.2020 знятий з розгляду.

Проект 2406 від 08.11.2019 (Рабінович В. З.) про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» (щодо працевлаштування молоді). 05.02.2020 подано доопрацьовану редакцію на заміну.

Проект є дещо скороченою версією однойменного проекту 1524 від 19.12.2014 того ж народного депутата (див. Бюлетень № 3).

Проект 2407 від 08.11.2019 (Рабінович В. З.) про вільну (спеціальну) економічну зону «Порто-франко», Проект 2408 від 08.11.2019 (Рабінович В. З.) про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо врегулювання інвестиційної діяльності на території спеціальної (вільної) економічної зони «Порто-франко», Проект 2409 від 08.11.2019 (Рабінович В. З.) про внесення зміни до Митного кодексу України (щодо врегулювання інвестиційної діяльності на території спеціальної (вільної) економічної зони «Порто-франко».

Усі три проекти ідентичні однойменним проектам від того ж народного депутата 1731, 1732 та 1733 від 14.01.2015, а також його ж більш пізнім проектам 4873 від 29.06.2016 про спеціальну (вільну) економічну зону «Одеса – європейське вікно України», 4874 від 29.06.2016 про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо врегулювання інвестиційної діяльності на території спеціальної (вільної) економічної зони «Одеса – європейське вікно України») та 4875 від 29.06.2016 (Рабінович В. З.) про внесення зміни до Митного кодексу України (щодо врегулювання інвестиційної діяльності на території спеціальної (вільної) економічної зони «Одеса – європейське вікно України») (див. Бюлетень № 80).

 Поділитися