MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 квітня – головне за день

15.04.2021   
ХПГ-інформ
Мінінтеграції перерахувало 1,5 мільйона гривень українцям, зневоленим унаслідок збройної агресії РФ; українського правозахисника Володимира Яворського депортували з Білорусі; на спільному засіданні Форуму із співпраці в галузі безпеки та Постійної ради ОБСЄ у Відні Росія озвучила «звичайні фейки» – найважливіше за сьогодні.

ОБСЄ (з відкритих джерел)

• Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій перерахувало 1,5 мільйона гривень громадянам України, які позбавлені свободи внаслідок збройної агресії РФ, повідомлено на сторінці міністерства у фейсбуку. «Відтак, матеріальну допомогу по 100 тисяч гривень отримали родини 15 українських громадян, які досі незаконно знаходяться в полоні РФ. Ця грошова допомога направлена на підтримку українців та членів їх сімей, у тому числі відшкодування витрат, пов’язаних з їх відвідуванням, а також оплати послуг адвокатів, які захищають права незаконно позбавлених волі українців», – йдеться у повідомленні.

• Українського правозахисника Володимира Яворського депортували з Білорусі із забороною на в’їзд строком на 10 років, повідомила білоруська служба Радіо Свобода. Яворський був головою Української Гельсінської спілки з прав людини у 2004–2012 роках. Його дружину, Тетяну Гацуру-Яворську, засновницю громадського об’єднання «Ланка» (біл. «Зьвяно»), одну з організаторок виставки «Машина дихає, а я – ні», присвяченої самовідданій праці медиків під час пандемії, затримали 6 квітня. Її підозрюють у «фінансуванні безладів». Білоруські правозахисники визнали Гацуру-Яворську політичною ув’язненою.

Володимир Яворський (фото: Радіо Свобода)

• Попри попередню відмову, Росія таки взяла участь в ініційованому Україною на тлі загострення ситуації на Донбасі та стягування військ РФ до її кордонів спільному засіданні обох постійно діючих директивних органів ОБСЄ – Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва. Проте російська делегація була представлена не на рівні глави, а на рівні радника. «У виступі радниці делегації РФ ми почули звичайні фейки, ми почули моменти зі звинуваченням України, ми почули вчергове, що Росія не здійснює якоїсь суттєвої військової активності, попри те, що вчора міністр оборони Шойгу виступаючи з арктичних справ, зокрема, сказав, що до західних кордонів Росії було перекинуто дві армії і три з’єднання, – розповів Суспільному постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк. – РФ казала, що „Україна збирається здійснити каральну операцію і це відбувається лише на фоні мінімальної активності РФ“. Це майже дослівна цитата, яку я записав під час засідання. І ось такий наратив „розіп’ятих хлопчиків“».

• Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду, розпочавши 14 квітня розгляд справи щодо оскарження указу президента про застосування санкцій до Віктора Медведчука, оголосив перерву, передає Радіо Свобода. «Задовольнивши клопотання позивача про залучення до участі у справі Ради національної безпеки і оборони і Служби безпеки України як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, Верховний суд оголосив перерву у розгляді справи», – йдеться в повідомленні пресслужби суду. Наступне засідання призначене на 26 травня, на 15:00.

• Білий дім надав пресі текст промови президента США Джо Байдена стосовно виведення військ США з Афганістану. «Ми увійшли до Афганістану, через страхітливий напад, який стався 20 років тому. Цим не можна пояснити те, чому ми маємо залишатись там в 2021 році», – йдеться в заяві Білого дому, оприлюдненій 14 квітня. Джо Байден планує завершити виведення військ 11 вересня, приурочивши його до 20-ї річниці терактів у Нью-Йорку. На сьогодні в Афганістані перебуває близько 2500 американських військовиків. Крім того, в регіоні зосереджені сили союзників НАТО, а це приблизно ще 7000 осіб військового персоналу. Про це повідомив «Голос Америки».

Американські військовики в Афганістані (кадр з відео)

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
 Поділитися