MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ПЦ «Меморіал» визнає Олега Приходька політв’язнемРФ: Олега Приходька засудили до 5 років колоніїОлег Приходько виступив у суді з останнім словомРФ: Прокурор запросив для Олега Приходька 11 років колоніїСтан здоров’я Олега Приходька критично погіршився – ОмбудсманРФ: Приходько заявив у суді, що «відкриє собі вени», якщо йому не передадуть лікиКрим: Олега Приходька етапують до РосіїКрим: Приходька обвинуватили у підготовці підриву консульства РФ у ЛьвовіКрим: Олегові Приходьку висунули нове обвинуваченняКрим: Олега Приходька залишили під вартоюКрим: Олегу Приходьку поставили обвинуваченняКрим: Олега Приходька арештували на два місяціКрим: Силовики затримали проукраїнського активістаРФ: кримського блогера Нарімана Мемедемінова засудили на два з половиною рокиРФ: Суд не взяв до уваги порушення права на захист громадського журналіста МемедеміноваКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення воліКрим останнім часом (15.05.–22.05.2018)До 74-ої річниці депортації кримських татарКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)

17 травня суд розгляне апеляцію на вирок політв’язню Олегу Приходьку

05.05.2021   
ХПГ-інформ
У березні російський суд засудив кримчанина до 5 років колонії суворого режиму за начебто спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові.

17 травня російський суд має розглянути апеляційні скарги на вирок українському активісту з Криму Олегу Приходьку, повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Назіма Шейхмамбетова. Нагадаємо, 3 березня цього року кримчанина засудили до 5 років колонії суворого режиму та штрафу у 110 тисяч рублів за начебто спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові.

Суд розгляне апеляційну скаргу захисту по відеоконференцзв’язку – захисник представлятиме інтереси Приходька з Кримського гарнізонного військового суду, судова колегія розглядатиме скарги в Апеляційному військовому суді міського округу Власиха (Московська область).

Адвокат припускає, що, крім скарги сторони захисту, суд також вивчить апеляцію сторони обвинувачення, яка так само вимагає перегляду рішення Південного окружного військового суду та збільшення строку ув’язнення Олегові Приходьку до 11 років, як спочатку й вимагав прокурор.

«З практики – вони одночасно розглядаються, поетапно. І потім вислуховуються доводи сторін, ухвалюються судом рішення», – гадає адвокат Шейхмамбетов.

Адвокат Назім Шейхмамбетов (архівне зображення – кадр з відео «Крым.Реалии»)


Коротко про справу Приходька

Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня 2019 року. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну і всякі дрібниці. А потім знайшли вибухівку», – розповіла тоді дружина активіста Любов Приходько.

Наступного дня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька.

28 жовтня ФСБ РФ висунула Приходьку обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

16 січня 2020 року стало відомо, що Приходьку висунули нове обвинувачення – у «незаконних придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв».

На початку лютого 2020 року стало відомо, що Приходька також обвинуватили у плануванні підриву будівлі генерального консульства РФ у Львові.

7 квітня 2020 року повідомлено, що Приходька доставили до СІЗО в Ростові-на-Дону.

1 жовтня 2020 року на засіданні Південного окружного військового суду в Ростові-на Дону Приходько заявив, що «відкриє собі вени», якщо тюремники не передадуть йому ліки, які відправили для нього в СІЗО родичі.

3 березня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) засудив Приходька до 5 років колонії суворого режиму та сплати штрафу у розмірі 110 тисяч рублів.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Приходька політв’язнем.

Олег Приходько перебуває в СІЗО, очікуючи розгляду апеляційної скарги.


Головне фото: Олег Приходько на суді 3 березня 2021 року (Кримська солідарність)

 Поділитися