MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

27 травня – головне за день

27.05.2021   
ХПГ-інформ
Батьки Романа Протасевича просять міжнародну спільноту врятувати сина; вирок Ялтинській групі у «справі Хізб ут-Тахрір» залишено без змін; на львівському стадіоні «Арена» відкриється перший в Україні центр вакцинації – головне на сьогодні.

• «Ми досі не знаємо, де наш син», – заявили батьки Романа Протасевича на організованій у Варшаві пресконференції. До затриманого в Білорусі журналіста так і не допустили адвоката. Наталя та Дмитро Протасевичи закликали міжнародну спільноту допомогти врятувати їхнього сина, з якого катуванням вибивають зізнання. «Ви прекрасно бачили фото, відео, що творять за стінками з нашими журналістами, що відбувається за стінами цих в'язниць з молодими людьми, які виходили за свободу слова, які виходили за демократію, які хотіли мирних, добрих змін в нашій країні і кращого для нашої країни. Так і мій син. Я вважаю, що він був просто рупором, який говорив на весь світ, через телеграм-каналам НЕХТА про те, що відбувається у нашій країні. І от за це, за цю правду, мій син зараз знаходиться за ґратами. Він не закликав до заворушень, не закликав до насильства, до бойових дій. Він просто говорив про те, що відбувається в Білорусі. Я молю, я закликаю: врятуйте мого сина», – наводить Суспільне слова матері Романа. 

• Сьогодні відкрився Київський міжнародний форум з питань інклюзії ромів. Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що ромська спільнота в Україні, за різними оцінками, налічує від 200 до 400 тисяч осіб, які проживають в усіх регіонах країни. Проте через відсутність у багатьох із них документів точних даних про народжуваність, смертність та умови життя ромів у держави немає. «Як наслідок, це призводить до порушеня їхніх основоположних прав на соціальний захист, охорону здоров’я, освіту, працю та належні умови життя», – заявила Денісова.

• Верховний суд Російської Федерації залишив без змін вирок Ялтинській групі у «справі  Хізб ут-Тахрір» без змін, повідомляє «Кримська солідарність». Касаційну скаргу подавала адвокатка Оксана Железняк. У задоволенні скарги суд повністю відмовив, незважаючи на численні процесуальні порушення та протиріччя в кримінальній справі. У підсудних є можливість оскаржити це рішення. 

• У Львові відкривають перший в Україні центр вакцинації населення. Він буде розташований на території стадіону «Арена Львів». Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький заявив: «Вже цієї суботи жителі області, які зареєструвалися через застосунок «Дія», зможуть отримати вакцину проти коронавірусної інфекції в центрі вакцинації населення».

• Європейський суд з прав людини визнав порушення Україною прав засудженого до довічного ув’язнення Олександра Рафальського. Було порушено статті 3, 5 та 13 Конвенції з прав людини, йдеться у сьогоднішньому рішенні суду. Чоловік помер у СІЗО у жовтні 2016 року. ЄСПЛ продовжував розгляд за заявою його матері, Тамари Рафальської. Олександра звинувачували у вбивстві п’ятьох осіб. 13 червня 2001 року його затримали у Києві і 12 діб тримали під вартою як невстановлену особу, катуючи і вибиваючи зізнання у злочині. Його били ґумовими кийками, застосовували електричний струм, стріляли над головою сліпими набоями, вивозили до лісу копати собі могилу. Не зважаючи на все це, чоловік не зізнався ни в чому. 

• Facebook на своїх платформах не видалятиме дописи про те, що коронавірус має штучне походження. «На тлі розслідувань про походження COVID-19 і консультацій з експертами у сфері охорони здоров'я ми більше не будемо видаляти з наших платформ твердження про те, що COVID-19 був створений людиною», – цитує Громадське заяву Facebook. Ще у лютому компанія  повідомляла, що розширює перелік «помилкових заяв», які будуть видалятися з усіх платформ. Тоді до цього списку було включені пости про  «штучно створений» коронавірус. 


Головне зображення: Белсат

 Поділитися