MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Київському патрульному оголосили підозру через напад на журналіста

03.06.2021   
ХПГ-інформ
У квітні минулого року журналіста Громадського Богдана Кутєпова, який вів прямий ефір під Кабінетом міністрів під час акції протесту представників малого бізнесу, побили поліціянти і зламали його техніку.

Київському патрульному повідомлено про підозру за фактом умисного перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності та пошкодження його майна, повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури. Події відбулися 29 квітня 2020 року.

Нагадаємо, тоді журналіста Громадського Богдана Кутєпова, який вів прямий ефір під Кабінетом міністрів (під час акції протесту представників малого бізнесу, що вимагали на час карантину рівних умов для всіх бізнесменів), побили поліціянти і зламали його техніку.

«Журналісти (Богдан Кутєпов та співведучий Нікіта Мекензін – ред.) вели трансляцію з пагорба в парку напроти Кабміну. До них підійшли кілька поліцейських ТОР і сказали залишити цю територію. Кутєпов пояснив, що має „службову необхідність“ знімати з того місця, де найкраще видно протест. Натомість правоохоронці назвали його „клоуном“, – писало тоді Громадське. – Він також запитував працівників поліції, чому вони повинні відійти з цього місця, на що поліцейські сказали „або забираєш (камеру – ред.), або я зламаю“. З цими словами на журналістів напали й виштовхнули з газону. Усе це відбувалося у прямому етері».

Поліціянтів обурило, що після цього Кутєпов продовжував знімати.

Пресслужба київської прокуратури описує події так:

«…співробітник Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Нацполіції України, перебуваючи на чергуванні з охорони громадського порядку, не представившись та не роз’яснюючи законності своїх вимог, наказав журналісту залишити парк («Міський сад» – ред.). Після цього, в порушення вимог Закону України „Про Національну поліцію“, без попередження про застосування фізичної сили та надання часу для виконання своїх вимог, схопив останнього за рукав та насильно, усупереч волі виштовхав на тротуар парку. Надалі правоохоронець, не зважаючи на зауваження журналіста щодо перешкоджання здійсненню ним законної професійної діяльності, задля припинення відеозйомки, яку він вів, вибив з його рук мобільний телефон, а стабілізатор, на якому він був закріплений, переламав навпіл».

Правоохоронцеві оголошено підозру за ч. 3 ст. 171, ч. 1 ст. 347-1 Кримінального кодексу України.

Богдана Кутєпова після побиття поліціянтами оглядають лікарі (фото: hromadske)


Нагадаємо, у травні цього року експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували 15 порушень прав журналістів в Україні. З них 14 стосувалися фізичної агресії проти медійників. Це дані щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова», який здійснює організація. У травні зафіксовано 13 випадків перешкоджань та по одному випадку погроз і обмеження доступу.


Головне зображення: кадр з відео Ukrinform TV


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися