MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

10 червня – головне за день

10.06.2021   
ХПГ-інформ
ООН заявила про зростання дитячої праці у світі вперше за два десятиліття; суд постановив стягнути з Віктора Медведчука ще майже 300 тис. грн на користь видавництва Vivat; «усіх запакуємо в автобус і вивеземо» – мер Рівного вдався до дискримінаційної риторики щодо ромів – найважливіше на сьогодні.

• Організація Об’єднаних Націй заявила про зростання дитячої праці у світі вперше за два десятиліття. В ООН застерігають, що пандемія ставить під загрозу ще мільйони дітей. Про це повідомляє Радіо Свобода. У спільному звіті Міжнародної організації праці (МОП) та дитячого агентства ООН ЮНІСЕФ мовиться, що кількість залучених до праці дітей в усьому світі зросла до 160 мільйонів, що на 8,4 мільйона більше ніж в останні чотири роки. Хоча відсоток таких дітей залишився в основному таким же, як в 2016 році, зростання населення означає, що їх побільшало.

• Трьох чоловіків з інвалідністю – двоє з яких не можуть ходити – 4 червня знайшли перехожі на одному з кладовищ Одещини, повідомили сьогодні в Офісі Омбудсмана. Поліція розпочала досудове розслідування за статтею «Залишення особи в небезпеці» щодо адміністрації медичного закладу, підопічними якого є знайдені люди. «Хворі мали можливість самовільно залишати медцентр та повертатися туди за бажанням. Проте, як люди з інвалідністю могли подолати відстань у 7 км, у медустанові не пояснили», – написала Омбудсман Людмила Денісова.

• Київський апеляційний суд постановив стягнути з голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука ще майже 300 тисяч гривень, які видавництво Vivat витратило під час розгляду справи про заборону книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», – передає Громадське, посилаючись на оприлюднене рішення суду. Це вже не перше рішення апеляційного суду щодо стягнення коштів з Медведчука у цій справі. У квітні політика зобов’язали виплатити майже 140 тисяч гривень видавництву Vivat, які воно витратило на правову допомогу. Нагадаємо, книга Кіпіані вийшла друком у травні 2019 року. У вересні того ж року Медведчук (який був на процесі поета й дисидента захисником) звернувся до суду із вимогою заборонити книгу як таку, що містить «висловлювання, які не відповідають дійсності».

• В окружному суді Гааги, де відбуваються слухання у справі про збиття рейсу MH17 на Донбасі у липні 2014 року, оприлюднено кілька нових записів можливих переговорів високопоставлених військових самопроголошеної «ДНР», у яких вони детально обговорюють транспортування зенітно-ракетної установки «БУК» контрольованою ними територією того дня, коли літак був збитий, передає BBC. Нагадаємо, тоді загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

• «Усіх запакуємо в автобус і вивеземо» – мер Рівного вдався до дискримінаційної риторики щодо ромів. Міський голова Рівного Олександр Третяк в ефірі Радіо Трек заявив: «Я максимально стримуюся в емоціях. Але, дивлячись на цю ситуацію із ромською національністю, у мене бракує слів і толерантності до того, що вони творять у місті». Він пригрозив «радикальними» діями: «Всіх запакуємо в автобус і вивеземо в їхнє рідне Закарпаття». Такі висловлювання порушують українське законодавство, зокрема ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Зазначимо, що Комісія з журналістської етики вже засуджувала матеріали Радіо Трек за поширення недостовірної інформації, расистських тверджень та розпалювання ворожнечі.


Головне зображення: дитяча праця (з сайту media.az)

 Поділитися