MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

7 липня – головне за день

07.07.2021   
ХПГ-інформ
Кожен третій українець, імовірно, вже має антитіла до COVID-19; уряд затвердив порядок надання відпустки при народженні дитини; ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити 5 500 євро киянину Олексію Нечаю – найважливіше на сьогодні.

• Кожен третій українець, імовірно, вже має антитіла до коронавірусної хвороби. Але як саме вони їх отримали, ще потрібно з’ясувати. Про це з посиланням на попередні результати дослідження повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, передає Громадське. Дослідження від початку липня проводять МОЗ, Центр громадського здоров’я, Світовий банк та Український інститут соціальних досліджень імені Яременка. Група, до якої входять соціологи та медичні працівники, відвідує українські домогосподарства. Перші проводять опитування, другі – безкоштовне тестування на антитіла. «Важливо визначити, чи значною є частка тих, хто перехворів у легкій формі й навіть не здогадувався, що був інфікований», – каже Радуцький.

• Уряд затвердив порядок надання відпустки при народженні дитини, передає Суспільне. Передбачається, що відповідним порядком визначать механізм та умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини відповідно до статті 19-1 Закону про відпустки. Так, до числа осіб, які мають право на таку відпустку, належать: чоловік, дружина якого народила дитину; батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки; баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком). Відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (але не більше ніж 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

• Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити компенсацію киянину Олексію Нечаю, якого у 2004 році звинуватили у вбивстві батька, а остаточно визнали невинним тільки у 2017, передає Суспільне з посиланням на рішення суду. Держава має виплатити Нечаю 5 500 євро. Справу Нечая тричі відправляли на дослідування та двічі – на новий розгляд. Нечай скаржився до ЄСПЛ на надмірно довгий термін попереднього ув’язнення, тривалий судовий розгляд і порушення права на ефективний засіб правового захисту. Україна пояснювала занадто тривале розслідування складністю справи, однак Європейський суд не погодився: це був один епізод за участі одного підозрюваного. ЄСПЛ також відзначив, що в українському законодавстві немає ефективного інструменту реагування на скарги на занадто довгий термін розслідування.

• Близько сотні противників ЛГБТ-спільноти, які намагалися завадити проведенню акції «За свободу» у центрі Тбілісі 6 липня, затримала поліція в адміністративному порядку, ще двох затримали в рамках відкритих кримінальних проваджень, повідомляє Радіо Свобода. Радикали періодично намагалися прорватися через кордони та завадити мітингу, до якого приєдналися і представники ЛГБТ-спільноти. Нападники кидали в учасників акції та поліціянтів каміння, пляшки та яйця. Після завершення мітингу, коли учасники акції пішли, площу біля будівлі парламенту зайняли представники різних ультраконсервативних та антизахідних організацій. Вони зірвали та спалили прапор Євросоюзу, піднятий на флагштоку біля головного законодавчого органу країни. Нагадаємо, представники «Тбілісі прайду» заявили про скасування Маршу гідності, який мав пройти 5 липня у столиці Грузії. ЛГБТ-активісти казали, що МВС не в стані забезпечити їхню безпеку. Того дня у Тбілісі з ранку відбувалися вуличні заворушення – радикали напали на журналістів, розгромили намети опозиціонерів, увірвалися в офіс «Тбілісі прайду».

 Поділитися