MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Росії чотирьох алуштинців засудили до тривалих строків ув’язнення

16.08.2021   
ХПГ-інформ
Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону ухвалив вирок у справі «Алуштинської групи» Хізб ут-Тахрір. За обвинуваченням у тероризмі Ельдару Кантемірову, Руслану Месутову, Руслану Нагаєву та Ленуру Халілову присудили 13, 12 і 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону ухвалив вирок у справі «Алуштинської групи» Хізб ут-Тахрір. За обвинуваченням у тероризмі Ельдару Кантемірову, Руслану Месутову, Руслану Нагаєву та Ленуру Халілову присудили 13, 12 и 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Як повідомляє «Кримська солідарність», суддя Роман Сапрунов оголосив вирок за 9 хвилин.

Фото «Кримської солідарності»

Ельдара Кантемірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва та Ленура Халілова затримали влітку 2019 року в Алушті та приміських селах за підозрою у причетності до міжнародної організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» («Партія ісламського визволення», у 2003 році визнана в Російській Федерації терористичною).

Руслан Месутов і Ленур Халілов, за версією слідства, на початку 2018 року заснували в Алушті осередок «Хізб ут-Тахрір», до якого «затягли» Руслана Нагаєва, Ельдара Кантемірова й пару «невизначених осіб». Діяльність групи полягала здебільшого в систематичних самоосвітніх заняттях («халакатах»). Віряни вивчали іслам, історію ісламського халіфату, ідеологію «Хізб ут-Тахрір» (книжки «Концепція Хізб ут-Тахрір», «Майно в державі Халіфат» тощо). Слідство вважає, що таким чином чоловіки готували державний переворот шляхом «тотальної ісламізації населення». Обвинувачення спиралося на конфісковану під час обшуків ісламську літературу та показання таємних свідків. Зброї, планів заколоту, а також інших доказів підготовки терактів знайдено не було.

Захист, зазначають у «Кримській солідарність», домагався залучення незалежних експертів і визнання доказів обвинувачення неприпустимими через численні порушення. Крім того, юристи звертали увагу на погіршення здоров’я підсудних в умовах слідчого ізолятора та необхідність надати їм перекладача з кримськотатарської на російську мову.

Суд засудив:

  • Руслана Месутова – до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення;
  • Ленура Халілова – до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення;
  • Ельдара Кантемірова – до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення;
  • Руслана Нагаєва – до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення.

«Ми вважаємо, що вирок незаконний. Людям присудили величезні строки, навіть за вбивство стільки не дають, – заявив адвокат Айдер Азаматов. – Наші підзахисні не впадають у розпач і готові й дали боротися проти несправедливості виключно мирним шляхом».


У вересні минулого року правозахисний центр «Меморіал» визнав Ельдара Кантемірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва та Ленура Халілова політв’язнями, оскільки їх позбавили волі у зв’язку з ненасильницьким здійсненням ними права на свободу совісті, віросповідання та асоціацій.

 Поділитися