MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кримському журналісту Ремзі Бекірову та чотирьом активістам продовжено арешт

25.08.2021   
ХПГ-інформ
Південний окружний військовий суд Росії продовжив на три місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою п'ятьом фігурантам справи другої сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір».

Південний окружний військовий суд Росії продовжив на три місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою п'ятьом фігурантам справи другої сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір». 

Фото «Кримської солідарності»

Громадянський журналіст Ремзі Бекіров, правозахисник Різа Ізетов, активісти Раім Айвазов, Шабан Умеров та Фарход Базаров перебуватимуть у СІЗО принаймні до 16 грудня. Про це йдеться в повідомленні «Кримської солідарності». Прокурор висунув клопотання про продовження запобіжного заходу через «незниклі підстави». Раніше він обґрунтовував запобіжний захід тяжкістю злочину і тим, що підсудні можуть втекти й вплинути на перебіг суду. 

Сторона захисту спростувала його докази, мотивувавши це міцними соціальними зв'язками у підсудних у Криму та відсутністю можливості до втечі. Адвокати стверджували, що їхні підзахисні планують захищати себе в суді та доводити свою невинність.

Активістів заарештували в березні 2019 року. Більшість затриманих є учасниками правозахисного об’єднання «Кримська солідарність». Умерова, Бекірова, Ізетова, Базарова та Айвазова звинувачують в «організації діяльності терористичної організації», закидаючи їм причетність до ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір». Активістам загрожує довічне позбавлення волі. 


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


 Поділитися