MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

25 серпня – головне за день

25.08.2021   
ХПГ-інформ
МОЗ закликає зробити дітям необхідні планові щеплення до початку нового навчального року; ООН повідомляє про позасудові страти цивільних осіб в Афганістані; 65 евакуйованих до України афганців попросили статусу біженця – головне на сьогодні.

Фото: Pressfoto, Freepik

• Міністерство охорони здоров’я України закликає батьків зробити дітям необхідні планові щеплення до початку нового навчального року. «Попри те, що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні. За даними Центру громадського здоров’я, на кінець червня цього року тільки 38 % дітей у віці 6 років вакциновані від поліомієліту і 31,6 % – від дифтерії та правця», – йдеться в повідомленні на сайті міністерства. Імунізація запобігає 2–3 млн смертей у світі щороку. Ще 1,5 млн людей можна врятувати, якщо охоплення щепленнями збільшиться, наголошують у МОЗ.

• Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що має повідомлення, що заслуговують на довіру, про серйозні злочини з боку талібів, які повернулися до влади в Афганістані, передає російська служба Радіо Свобода. За її словами, є інформація про позасудові страти цивільних осіб. Надходять також повідомлення про вербування дітей до озброєних груп, про утиск прав жінок та обмеження на протести не згідних із талібами. «Існує ризик насилля та репресій щодо різноманітних етнічних та релігійних меншин в Афганістані на підставі попередніх прикладів порушень за правління талібів і повідомлень про вбивства й напади останніми місяцями», – заявила Бачелет, виступаючи в Раді з прав людини в Женеві. Вона закликала створити спеціальний механізм із моніторингу прав людини в Афганістані, а права жінок назвала «основоположною червоною рискою».

• Південний окружний військовий суд Росії продовжив на три місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою п'ятьом фігурантам справи другої сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір». Громадянський журналіст Ремзі Бекіров, правозахисник Різа Ізетов, активісти Раім Айвазов, Шабан Умеров та Фарход Базаров перебуватимуть у СІЗО принаймні до 16 грудня. Про це йдеться в повідомленні «Кримської солідарності». Прокурор висунув клопотання про продовження запобіжного заходу через «незниклі підстави». Раніше він обґрунтовував запобіжний захід тяжкістю злочину і тим, що підсудні можуть втекти й вплинути на перебіг суду. Активістам загрожує довічне позбавлення волі.

• 65 громадян Афганістану, яких евакуювали до України трьома спецрейсами, через заяви хочуть отримати статус біженця, повідомляє Суспільне з посиланням на речника Державної прикордонної служби України Андрія Демченка. Розглядом звернень займається міграційна служба. «Загалом на трьох евакуаційних рейсах, що були організовані МЗС під координацією керівництва держави, в Україну прибуло фактично більше 250 пасажирів. Серед них, звісно, громадяни України, яких евакуйовувала наша держава з Афганістану через ту ситуацію, яка там склалася. Ну, і, власне, були іноземці, які звернулися за допомогою до України», – розповів речник ДПСУ.

 Поділитися