MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

6 жовтня – головне за день

06.10.2021   
ХПГ-інформ
Пацієнтські організації вимагають продовжити контракт з директором Харківського обласного центру онкології; Омбудсман повідомляє про катування в колоніях на тимчасово окупованих територіях; на світ насувається «водна криза» – головне на сьогодні.

Мітинг біля Харківської облради на підтримку Дениса Скорого

• Зручне крісло, в якому можна отримувати хіміотерапію, замість старого панцирного ліжка – так пацієнти Харківського обласного центру онкології наочно продемонстрували зміни, які відбулися у медичному закладі за три роки, коли ним керував Денис Скорий. Наприкінці вересня депутати облради не продовжили контракт із директором, що зменшив в онкоцентрі летальність у п’ять разів. Харків’яни вийшли на захист лікаря. З листом до облради звернулися Українська федерація боротьби проти раку, громадські організації Центр «Рівне право на життя», «Пацієнти України» та «Афіни.Жінки проти раку». «Ми вважаємо, що відсторонити від роботи людину, яка 5 років поклала на відновлення роботи державного медичного закладу, прийнявши на себе повністю зруйновану будівлю, перетворивши його на сучасний центр онкологічної допомоги – це злочин проти лікування і життя онкопацієнтів!», – йдеться у зверненні. 

• Про жахливу ситуацію у колоніях на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей повідомляє Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова. Йдеться, зокрема, про Макіївську колонію №32 та Сніжнянську виправну колонію №127. «Ув'язнених, які відмовляються платити адміністрації установи, переводять до іншого бараку, не пристосованого для проживання - там частково немає дверей, вікон, відсутнє централізоване опалення, водопостачання та каналізації,  – розповідає Омбудсман. – В осінньо-зимовий період заручники залишаються практично «на вулиці» при тому, що їхнє здоров'я підірвано тортурами і голодом. Вони мають тяжкі хронічні захворювання: діабет, хвороби серця та нервової системи». Крім того 

• На світ насувається «водна криза», попереджають у Всесвітній метеорологічній організації. За тридцять років понад п’ять мільярдів людей не будуть мати достатнього доступу до питної води. З 2000 року кількість та тривалість посух збільшилася на 29 %.  У 2020 році 3,6 міліарди людей не мали доступу до безпечного санітарно-гігієнічного обслуговування, 2,3 мільярди – до базового гігієнічного обслуговування, а понад 2 мільярди людей мешкали в країнах, що зазнають дефіциту води и не мали можливості вживати безпечну питну воду. 

• Голова правління «Укрексімбанку» Євген Мецгер тимчасово склав повноваження на час розслідування нападу на знімальну групу програми «Схеми», повідомляє Радіо Свобода. Нагадаємо, журналісти прийшли записувати інтерв’ю із Євгеном Мецгером. На них напали співробітники банку, забрали техніку та видалили відео. Сам голова правління банку назвав інцидент «конфліктом з журналістами видання Радіо Свобода», а свої дії «надмірно емоційною реакцією та нестриманою поведінкою», які «не мають виправдання».

 Поділитися