MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За догляд платитимуть 10 тисяч – Мінсоц

07.10.2021   
ХПГ-інформ

10 тисяч за догляд за людиною з інвалідністю чи людиною похилого віку – Міністерство соціальної політики запровадило новий механізм виплати громадянам, які надають соціальні послуги з догляду. Відповідну постанову вчора ухвалили у Кабміні. 

Designed by Freepik

Доглядачем може бути і рідна людина, і медичний чи соціальний працівник. Головне – пройти спеціальну підготовку. Людина, що надає послуги догляду, зазначають в Міністерстві, не може працювати або займатися підприємницькою або незалежною професійною діяльністю.

«Раніше всі, хто доглядав за людьми з інвалідністю, людьми похилого віку або тяжко хворими – родичі чи професійні доглядальники – отримували однакову суму компенсації. Тепер надавачі соціальної послуги з догляду, які підтвердили свою професійну кваліфікацію, зможуть отримувати щомісячно близько 10 тис. гривень за догляд за однією людиною», – йдеться в повідомленні на сайті Мінсоцу. 

Заяву про надання такої послуги та пакет документів треба подавати за місцем проживання до ЦНАПу або до сільської, селищної, міської ради, тобто за місцем проживання. Крім того, можна скористатися порталом Дія. Потім треба укласти тристоронній договір між одержувачем соціальної послуги з догляду, надавачем такої соціальної послуги та виконавчим органом сільської, селищної, міської ради.

Хто має право на послугу догляду?

У Міністерстві соціальної політики нагадують, що доглядом вдома забезпечуються громадяни України, які не можуть самостійно себе обслуговувати. «При цьому не має значення, це часткова втрата соціальних навичок чи повна. Зазвичай до цієї категорії відносяться люди похилого віку, люди з інвалідністю чи з тяжкими формами захворювання, а також діти з інвалідністю від 3 до 18 років», – пояснюють спеціалісти.

Що мається на увазі під домашнім доглядом?

Стандартом соціальної послуги «догляд вдома» передбачена допомога: 

- у веденні домашнього господарства (приготування їжі, косметичне прибирання житла, піднесення вугілля, дров, піднесення води з колодязя чи колонки; розчищення снігу, дрібний ремонт одягу, звірка та оплата комунальних платежів);

- у самообслуговуванні чи догляді за дитиною з інвалідністю: вмивання, обтирання, обмивання; зміна постільної білизни; за потреби виконання реабілітаційних, лікувально-фізичних вправ та ін.;

- у написанні заяв, скарг, отриманні довідок, інших документів, веденні переговорів з питань отримання соціальних та інших послуг;

- у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними;

- в оформленні субсидії на комунальні послуги.

Крім того, доглядальник має викликати лікаря, працівників комунальних і транспортних служб, провідувати підопічного в лікарні чи просто спілкуватися з ним, читатиме газети, журнали, книги. 


«Реформуючи соціальну сферу країни, ми створюємо максимально комфортні умови для надання будь-яких соціальних послуг у територіальній громаді за місцем проживання людини. Однією з таких послуг є догляд вдома за дітьми та дорослими з інвалідністю і людьми похилого віку, – зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. – Розвиток послуги з догляду дозволить таким людям залишатися вдома, а не жити у спеціалізованих закладах. А громадянам, які пройшли спеціальну підготовку і готові надавати послугу з догляду, – простіше оформити всі необхідні документи і отримати грошову компенсацію за рахунок коштів місцевого бюджету».

 Поділитися