MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

11 листопада – головне за день

11.11.2021   
ХПГ-інформ
Дві третини українців готові давати хабарі, хоча й упевнені в необхідності звільнення корумпованих чиновників; дистанційна форма освіти порушує права дітей, вважає Омбудсман; МОЗ планує включити до переліку професій, для яких під час карантину вакцинація проти коронавірусу є обов’язковою, лікарів – найважливіше на сьогодні.

Фото: Alexa Mat, Shutterstock

• Лише 1% українців наважувався надати розголосу випадкам корупції, звертаючися до правоохоронних органів, журналістів або публікуючи анонімні дописи у соцмережах. Такі дані опитування USAID/ENGAGE наводить Суспільне. Слід зазначити, що 91% респондентів упевнені в необхідності звільнення корумпованих чиновників. При цьому 66% готові давати держслужбовцю хабар – аби тільки розв’язати проблему. «Окрім того, 65% погоджуються, що кожен, хто пропонує хабар, повинен нести таку ж відповідальність, як і той, хто його бере. Водночас половина респондентів вважають, що без хабаря не отримає медичної допомоги чи вищої освіти», – розповідає Суспільне.

• Кримська правозахисна група зафіксувала у жовтні чотири нові кримінальні справи щодо мешканців окупованого Криму, які відмовилися служити у російському війську. Крім того, минулого місяця у підконтрольних московській владі судах півострова було ухвалено 10 нових вироків за статтею російського кримінального кодексу про ухилення від військової служби.  Всього за час окупації за цією статтею до «судів» було передано 271 справу. У 259 з них уже винесли вирок.

• З 19 січня компанія Meta, що володіє Facebook, Instagram та рекламною мережею Audience Network, прибере зі своїх систем кілька тисяч ключових слів, які використовують, націлюючись на певну аудиторію реклами, повідомляє Громадське із посиланням на офіційну заяву компанії. Йдеться про параметри таргетування реклами, спрямовані на расу, сексуальну орієнтацію, релігію, політичні вподобання та інші чутливі теми. З таргетингу зникнуть слова, дотичні до стану здоров’я («поінформованість про рак легенів», «Всесвітній день боротьби з діабетом», «хіміотерапія»); сексуальної орієнтації («одностатеві шлюби» та «культура ЛГБТ»), релігійних обрядів та груп («Католицька церква» та «єврейські свята»), політичних переконаннь, соціальних проблем. «Рішення видалити ці ключові слова було непростим, і ми знаємо, що ця зміна може негативно вплинути на деякі підприємства та організації», – заявили у компанії.

• МОЗ планує розширити перелік професій, для яких під час карантину вакцинація проти коронавірусу є обов’язковою, повідомив під час сьогоднішнього брифінгу мінстр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він зазначив, що наказ про це зараз направлено на громадське обговорення. До переліку можуть додати медиків; працівників органів місцевого самоврядування; працівників підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.

• Дистанційна форма освіти порушує права дітей, вважає Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.  Вона звернулась до міністра охорони здоров’я і міністра освіти з проханням виключити заклади освіти із переліку установ, які мають закривати при погіршені епідемічної ситуації. «Здійснений мною моніторинг засвідчує, що незважаючи на дотримання усіх регламентованих обмежень і протиепідемічних заходів у закладах освіти, у тому числі й відсоткового показника вакцинації, органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, а також безпосередньо заклади освіти самостійно ухвалюють рішення щодо додаткових канікул чи дистанційного навчання. Зауважую, що існує низка чинників, які порушують право дітей на здобуття якісної освіти у режимі, коли освітній процес відбувається онлайн: відсутність належних умов для організації дистанційного навчання вдома; труднощі з одночасним доступом учнів до технічних засобів, у родинах, де виховуються кілька дітей шкільного віку; різний підхід вчителів до викладання навчального матеріалу; низька якість Інтернет-зв’язку; відсутність належного контролю батьків за навчанням дітей тощо», – зазначила Денісова.

 Поділитися