MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

20 грудня – головне за день

20.12.2021   
ХПГ-інформ
На суді у справі MH17 прокурор заявив, що обвинувачувані планували збити український військовий літак; за 11 місяців 2021 року правоохоронці зареєстрували 225 кримінальних проваджень щодо злочинів проти працівників ЗМІ; МОЗ розширило перелік професій, представники яких мають обов’язково вакцинуватися проти COVID-19 – найважливіше на сьогодні.

• На суді в Нідерландах у справі про збиття пасажирського літака рейсу MH17 прокурор заявив, що обвинувачувані – громадяни Росії І. Гіркін («Стрєлков»), С. Дубинський («Хмурий»), О. Пулатов («Гюрза») та громадянин України Л. Харченко («Крот») – планували збити український військовий літак, повідомляє «Настоящее время». Слідство надає докази того, що «Боїнг» був збитий з контрольованої сепаратистами території з установки «Бук», доставленої з Росії, та яка належить російським військовим. Хто саме віддав наказ стріляти та безпосередньо здійснив це – поки не з’ясовано. Як заявила сторона обвинувачення, обвинувачувані, з усього видно, мали намір збити український військовий літак, а не пасажирський «Боїнг». Це, однак, не змінює суті звинувачень, зокрема в умисному вбивстві 298 людей, що були на борту «Боїнга». Обвинувачення підкреслює, що підсудні не брали участі в міжнародному конфлікті як військовослужбовці та не дотримувалися законів ведення війни, тому до них не можна ставитися як до легітимних учасників воєнних дій (комбатантів). Нагадаємо, пасажирський літак «Боїнг-777» рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній», що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

• За 11 місяців 2021 року правоохоронці зареєстрували 225 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників засобів масової інформації, повідомляє Інститут масової інформації. До суду передано 25 обвинувальних актів. Серед них – 15 кримінальних проваджень за статтею 171 ККУ («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів») та 10 кримінальних проваджень за статтею 345-1 («Погроза або насильство щодо журналіста»). Зареєстровано одне кримінальне провадження за статтею 348-1 («Посягання на життя журналіста»).

• МОЗ 16 грудня розширило перелік професій, представники яких мають обов’язково вакцинуватися проти коронавірусу. Оновлений список набере чинності з 20 січня, передає Громадське. Обов’язково мають вакцинуватися співробітники:

– центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

– місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

– закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, зокрема спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти і наукових установ незалежно від типу та форми власності;

– органів місцевого самоврядування;

– закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;

– комунальних підприємств, установ та організацій.

Працівники, які не отримають вакцину проти COVID-19 до 20 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати. До переліку обов’язкової вакцинації уже потрапили працівники установ, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів, організацій критичної інфраструктури тощо.

• Amnesty International опитала 75 осіб, яких заманили до Білорусі «брехливими обіцянками легкого переходу кордону з ЄС». У звіті правозахисники перелічили численні порушення, передає білоруська служба Радіо Свобода. Мігранти, переважно з Іраку, а також громадяни Лівану, Сирії, Судану заявили, що у Білорусі відбувалися побиття й катування, інші види жорстокого поводження, зокрема, позбавлення їжі, води, житла, крадіжки телефонів і грошей або вимагання хабаря з боку білоруських силовиків. Один із сирійських мігрантів розповів, як силовики погрожували спустити на них собак, якщо люди не побіжать швидко у бік польського кордону. Білоруські солдати доганяли деяких мігрантів, які бігли повільно, і били їх палицями. Amnesty International обвинуватила в порушеннях міжнародних домовленостей і польську сторону. Зокрема, польські сили штовхали мігрантів назад у Білорусь, звідки вони прийшли, не дивлячись на ріку зі швидкою течією, яку треба було хутко переплисти, щоб не потонути. Також у звіті зазначено, що Єврокомісія не вжила жодних заходів проти зловживань.

 Поділитися