MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

24 грудня – головне за день

24.12.2021   
ХПГ-інформ
МОЗ опублікувало для громадського обговорення проєкт урядової постанови про підвищення оплати праці медпрацівників; активісти та активістки ЛГБТ-спільноти Харкова принесли до російського консульства «мозок» для Путіна; у Казахстані повністю скасували смертну кару – найважливіше на сьогодні.

Фото з фейсбук-сторінки ХарківПрайду

• Міністерство охорони здоров’я України опублікувало для громадського обговорення проєкт урядової постанови про підвищення оплати праці медпрацівників, передає Радіо Свобода. Документ має на меті підвищити базові заробітні плати медичних працівників установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери і підприємств, які фінансуються або дотуються з бюджету. Планується встановити на 2022 рік надбавку за престижність праці медичним працівникам установ, закладів, організацій і підприємств. «Завдяки таким змінам лікарі і професіонали з вищою немедичною освітою отримуватимуть базову заробітну плату не менше ніж 20 000 гривень, фахівці з базовою вищою медичною освітою і неповною вищою медичною освітою – на рівні не менше 13 500 гривень», – запевнили у МОЗ. Постанова набирає чинності з дня оприлюднення і застосовується з 1 січня 2022 року, йдеться в оприлюдненому документі.

• Активісти та активістки ЛГБТ-спільноти Харкова принесли до російського консульства «мозок» для Путіна. «Ми зі спільнотою зібрали коробку подарунків для президента РФ Володимира Путіна: підручник з історії України, мозок, конвенцію прав людини ООН, путівку до Великого Устюга, валізу, білі капці, морський бій та ще купу корисних речей, з якими він може проводити час замість ескалації конфлікту та збору російських військ біля українських кордонів», – ідеться в повідомленні на фейсбук-сторінці ХарківПрайду. Організаторка перформансу Анна Шаригіна пояснила журналістам Суспільного, що все це – подарунки від Пекельної Миколаї та її янголів: «До хороших діток приходить святий Миколай, до поганих – ніхто не приходить, а Пекельна Миколая приходить до справжніх поганців, тож сьогодні ми принесли подарунки для президента сусідньої держави-агресора, щоб він міг знати, що думає українське суспільство та ЛГБТ-спільнота Харкова про те, що відбувається».

• Верхня палата парламенту Казахстану 23 грудня ухвалила поправки до Кримінального кодексу, які повністю скасовують смертну кару як покарання за злочини, передає Громадське з посиланням на пресслужбу казахстанського парламенту. Так, 17 статей КК Казахстану більше не передбачатимуть покарання у вигляді смертної кари. Тим людям, яких уже засудили до страти, замінять покарання на довічне позбавлення волі. Єдиною країною на пострадянському просторі, де дозволена смертна кара, залишилася Білорусь. У Росії й Таджикистані діє мораторій.

• 23 грудня в Мінську силовики затримали журналіста білоруської служби Радіо Свобода Олега Груздиловича. Він проходить як підозрюваний у кримінальній справі «Організація та підготовка дій, які грубо порушують громадський порядок, або активна участь у них» (ст. 342 КК РБ передбачає покарання до 4 років колонії). Журналіста тримають у СІЗО, жодного допиту після попереднього арешту не було. Нагадаємо, 16 липня цього року силовики прийшли в офіс білоруської служби Радіо Свобода з обшуком. Як повідомляв тоді телеграм-каналу «Беларусь головного мозга», люди характерної зовнішності намагалися потрапити всередину та висаджували двері. Після цього вони вилучили техніку й затримали журналіста Свободи Олега Груздиловича. Тоді йому присудили 10 діб арешту, обвинувачень не висували. Також учора МВС РБ визнала Радіо Свобода екстремістським формуванням. Олег Груздилович – політв’язень. За відомостями правозахисного центру «Весна», станом на 24 грудня у Білорусі визнані політв’язнями 953 особи. Більша частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року.

Олег Груздилович після 10 діб у липні 2021 року (фото: Радыё Свабода)

 Поділитися