MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Росію офіційно виключили з Ради Європи

16.03.2022   
ХПГ-інформ
16 березня на позачерговому засіданні Комітет міністрів вирішив, що Російська Федерація відсьогодні припиняє бути членом Ради Європи. ЄСПЛ призупинив розгляд усіх скарг проти Росії.

Фото: сайт ПАРЄ

16 березня на позачерговому засіданні Комітет міністрів вирішив, що Російська Федерація відсьогодні припиняє бути членом Ради Європи – після 26 років членства. Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради Європи.

ЄСПЛ призупинив розгляд усіх скарг проти Росії, повідомляє Радіо Свобода.

Зображення з телеграм-каналу Радіо Свобода

Нагадаємо, наступного дня після початку війни, 25 лютого, Комітет міністрів Ради Європи вирішив запустити процедуру, передбачену статтею 8 Статуту, і погодився позбавити Російську Федерацію прав на представництво в Раді Європи.

15 березня Парламентська асамблея одноголосно ухвалила висновок, в якому заявила, що Російська Федерація більше не може бути державою-членом Організації. «Продовжуючи загарбницьку війну, яку Російська Федерація веде проти України з 20 лютого 2014 року, 24 лютого 2022 року Росія посилила свою військову діяльність проти України до безпрецедентного рівня, спричинивши тисячі жертв серед цивільного населення, переміщення мільйонів людей та спустошення країни. Розгортаючи військову агресію, Російська Федерація для досягнення цілей зовнішньої політики, порушуючи юридичні та моральні норми, які регулюють мирне співіснування держав, обрала силу, а не діалог і дипломатію. Така поведінка демонструє нехтування самою сутністю Ради Європи, як вона закріплена в її Статуті, що полягає в переконанні: прагнення до миру, заснованого на справедливості та міжнародному співробітництві, є життєво важливим для збереження людського суспільства і цивілізації», – заявили депутати Парламентської Асамблеї. 

У свою чергу 15 березня Уряд РФ поінформував Генерального секретаря про свій вихід із Ради Європи відповідно до Статуту Ради Європи. Крім того РФ повідомила про намір денонсувати Європейську конвенцію з прав людини. У МЗС країни-окупанта заявили, що Рада Європи перетворилася на «структуру агресивного насадження неоліберального підходу до прав людини».

Росія приєдналася до Ради Європи 28 лютого 1996 року.

Російська делегація втратила право голосу в асамблеї у квітні 2014 року після анексії Криму. За два роки росіяни взагалі перестали брати участь у роботі ПАРЄ. Два роки Росія не платила внески до бюджету Ради Європи. У 2019-му Москва пообіцяла повернути всі борги з урахуванням пені, щойно російську делегацію повернуть до ПАРЄ. Йшлося про 75 мільйонів євро. У червні 2019 року Росія повернулася до сесійної зали Асамблеї. Це відбулося попри те, що Російська Федерація не виконала жодного зі своїх зобов’язань у Раді Європи, продовжувала збройну агресію проти України, окупацію Криму, порушення прав людини.

 Поділитися