MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Маріупольському драматичному театрі загинуло щонайменше 300 осіб – міськрада

25.03.2022   
ХПГ-інформ

Зруйнований Маріупольський театр драми, фото: 0629.com.ua

Свідчення врятованих підтвердили найгірше: під завалами багато загиблих. Серед них, схоже, евакуйовані із зруйнованого роддому породіллі.

«Від очевидців з'явилася інформація про те, що в Драматичному театрі Маріуполя внаслідок бомбардування російським літаком загинуло близько 300 людей, – йдеться в повідомленні. – До останнього не хочеться вірити у цей жах. До останнього хочеться вірити, що всім удалося врятуватися. Але слова тих, хто був усередині будівлі на момент цього терористичного акту, говорять про протилежне». 

Нагадаємо, 16 березня російська авіація розбомбила Драматичний театр у Маріуполі.  У ньому ховалися від нальотів сотні містян, серед них – багато дітей. Багато маріупольців просто жили в ньому останнім часом, адже через війну втратили своє житло.

Спочатку з’явилася інформація, що сховище витримало і всі, хто перебував у театрі, вціліли. 

Але свідчення врятованих підтвердили найгірше: під завалами багато загиблих. Серед них, схоже, евакуйовані із зруйнованого роддому породіллі.

Маріупольський сайт 0629.com.ua опублікував розмову з жінками, яким пощастило вийти з театру живими. 

«За два дні до обстрілу у театрі був перепис людей. І нам сказали, що загалом людей там набралося 1200 людей. Але ми думаємо, що насправді було більше. Бо до нас завозили породіль із пологового будинку. Його розбомбили, і вагітних, і матусь із новонародженими перевезли до нас у театр, – пригадує пані Надія.  – Я точно не знаю, скільки їх було. Я бачила трьох жінок із немовлятами. Але розумієте, їх селили в окремі кімнати, де раніше були гримерки. Ми на той бік театру (це праве крило) не ходили. Але я знаю, що вночі навіть у когось були пологи. Породіль селили в гримерки, бо думали, там краще, тепліше. А вийшло зовсім по-іншому…

А вранці… стався вибух. Це було приблизно о 9.45. Люди з будинків поруч бачили яскравий спалах, вогненну кулю та вибух. То була авіабомба. Сила руйнування – просто жахлива. Удар припав на задній бік театру. Бомба впала по косій, залетівши з правого крила на задню частину. Усі, хто перебував у передній частині театру та у підвалі – вціліли. Підвали в театрі будували ще за радянських часів, на випадок війни будували. Вони витримають будь-яку бомбу. А ось усі, хто знаходився у задній частині та у правому крилі будівлі – всі загинули. Гримерки, в яких селили породіль, були якраз праворуч... Там ніхто не вижив».

Результат авіанальоту на Маріуполь, розбитий Драматичний театр, 16 березня 2022 року

Пані Наталя навела більш конкретну інформацію. «Упевнена, що не більше 400 людей було у підвалі. Декілька сотень було в передній частині театру. Думаю, що під час самого удару загинули близько 100 людей – всі ті, хто був біля польової кухні та чекав на свій окріп, волонтери. А решта – у правому крилі будівлі – загинули під завалами, бо не було кому їх витягувати. Думаю, це ще близько 200 людей, можливо, більше».

Точну кількість загиблих наразі встановити неможливо. Тривають обстріли. Місто в облозі. 


Як ми повідомляли 24 березня, жителів Лівобережного району Маріуполя окупанти починають масово вивозити на територію РФ. Про це повідомляють у міськраді. Всього під незаконну депортацію потрапило близько 15 тисяч маріупольців – майже половина з усіх мешканців, що досі лишилися у Лівобережному районі.

«Окупанти в ультимативній формі змушують і так змучених війною людей сідати в автобуси. Також є відомості, що російські окупанти забирають у людей паспорти та інші українські документи, що засвідчують особу, – йдеться в повідомленні. – Вивезених людей спершу доставляють у так звані фільтраційні табори від куди потім перерозподіляють по різних віддалених містах Росії. Сьогодні відомо, що близько 6 тисяч маріупольців вже насильно вивезли на територію окупанта».

 Поділитися