MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 березня 2022 рокуХронологія подій під час російсько-української війни. 16 березня 2022 року

Узагальнення інформації про роботу гуманітарних коридорів у Харкові та Харківській області протягом перших 30 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 25 березня 2022 року)

27.03.2022   
Владислав Должко
У даній статті ми публікуємо узагальнення інформації про роботу гуманітарних коридорів у Харкові та Харківській області протягом перших 30 днів повномасштабної російсько-української війни. Інформація в цій публікації ґрунтується на зібраних нами даних та потребує уточнення.

Гуманітарна колона, фото: телеграм-канал голови ХОВА Олега Синєгубова

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області.

У даній статті ми публікуємо узагальнення інформації про роботу гуманітарних коридорів у Харкові та Харківській області протягом перших 30 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 25 березня 2022 року). Інформація в цій публікації ґрунтується на зібраних нами даних та потребує уточнення.

Збір інформації триває. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

7 березня 2022 року було заявлено, що до України надійшов лист з Російської Федерації, де було запропоновано становити режим тиші з 10:00 07.03.2022 року та відкрити гуманітарні коридори з міст України до міст Росії чи Білорусі, зокрема, з Харкова до Бєлгорода (Російська Федерація) із наступним розподіленням до вибраних пунктів розміщення або тимчасового перебування. Такий варіант відкриття гуманітарних коридорів був оголошений неприйнятним.

Україна у відповідь на зазначений лист-пропозицію Росії надіслала своє бачення того, як мають виглядати гуманітарні коридори, та висловила готовність на відкриття коридорів з 10:00 7 березня 2022 року з міста Харків залізничним сполученням до міст, які розташовані на заході України, з міста Ізюм, Балаклія, сіл Липці, Стрілеча до інших міст Харківської області.

9 березня 2022 року було заявлено про оголошення режиму тиші та відкриття гуманітарних коридорів, зокрема, у Харківській області з міста Ізюм до міста Лозова.

10 березня 2022 року було заявлено про відкриття гуманітарних коридорів, зокрема, у Харківській області з міста Ізюм до міста Лозова.

10 березня 2022 року було повідомлено про перші результати роботи гуманітарних коридорів, зокрема, у Харківській області з міста Ізюм до міста Лозова вдалось евакуювати близько 3000 осіб. До міста Ізюм також вдалось завезти гуманітарну допомогу, зокрема, медикаменти, продукти, воду тощо.

11 березня 2022 року було заявлено про відкриття гуманітарних коридорів, зокрема, у Харківській області з міста Ізюм до міста Лозова. Планується постачання гуманітарного вантажу.

11 березня 2022 року було повідомлено про результати роботи гуманітарних коридорів. По маршруту з міста Ізюм до міста Лозова не вдалося відправити автобуси, вони змушені були повернутися до міста Лозова. Російські війська порушили режим припинення вогню та обстріляли з мінометів дорогу біля міста Ізюм. Відтак, евакуація людей та постачання гуманітарного вантажу на даний момент є неможливими. Евакуація за даним маршрутом не сталася.

15 березня 2022 року було заявлено про відкриття гуманітарних коридорів, зокрема, у Харківській області з села Оскіл.

15 березня 2022 року було повідомлено про результати роботи гуманітарних коридорів. У Харківській області вдалося евакуювати 320 підопічних та працівників Оскільського психоневрологічного пансіонату. Також повідомлялося, що зранку 15 березня 2022 року у місті Ізюм був розстріляний евакуаційний автобус.

16 березня 2022 року було заявлено, що питання відкриття гуманітарних коридорів, зокрема, з міста Ізюм «залишається відкритим». Продовжується розробка маршрутів для доставки гуманітарної допомоги (продукти та ліки) до захоплених чи оточених українських міст.

17 березня 2022 року було заявлено про відкриття гуманітарного коридору, зокрема, у Харківській області для надання гуманітарної допомоги з міста Харків до міста Вовчанськ.

17 березня 2022 року було повідомлено, що через обстріли не спрацював коридор для гуманітарної допомоги з міста Харків до міста Вовчанськ.

18 березня 2022 року було заявлено про відкриття гуманітарних коридорів, зокрема, у Харківській області для надання гуманітарної допомоги до міст Балаклея та Ізюм.

18 березня 2022 року було повідомлено, що робота коридорів за погодженими маршрутами для доставки гуманітарного вантажу до міст Балаклея та Ізюмбула зірвана через порушення режиму тиші.

20 березня 2022 року було заявлено про відкриття гуманітарних коридорів, зокрема, у Харківській області для надання гуманітарної допомоги (продуктів та медикаментів) з міста Харків до міста Вовчанськ та селищ Рогань та Нова Рогань.

20 березня 2022 року було повідомлено, що з міста Харків вдалось доставити гуманітарну допомогу до селища Рогань. Проте була зірвана доставка допомоги до селища Мала Рогань (повідомляється, що з боку окупаційних військ планувалась провокація по захопленню гуманітарної колони).

Не вдалось упередити аналогічну провокацію щодо колони з гуманітарною допомогою для міста Вовчанськ. Пропав зв’язок з 6 людьми – 5 водіїв (Кашкаров Артем Васильович, Гончаренко Владислав Юрійович, Позін Павло Вікторович, Корнейко Павло Олександрович, Маслов Олександр Іванович) та 1 лікар (Бурда Артем Олександрович). 21 березня 2022 року було повідомлено, що ці особи повернулися до міста Харків.

Висновки.Згідно з проаналізованими даними, в цілому в Харківській області за перші 30 днів повномасштабної війни було заявлено про відкриття 10 гуманітарних коридорів для евакуації людей та ввезення гуманітарного вантажу. З них повністю або частково спрацювали лише 4 коридори.

Створення гуманітарних коридорів у різний спосіб блокувались окупаційними військами. Відтак, 6 коридорів не спрацювали, з яких 4 – через порушення режиму тиші та обстріли маршруту, 2 – через провокації з боку окупаційних військ, в тому числі повідомлялось про 1 захоплення гуманітарного конвою та людей, що його супроводжували. Окремо повідомлялось про факт обстрілу гуманітарного транспорту.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися