MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кремль хоче позбутися своїх військових, що вбивали цивільних у Бучі?

05.04.2022   
ХПГ-інформ

За інформацією української розвідки, 64-ту мотострілецьку бригаду 35-тої загальновійськової армії рф, нещодавно виведену з території України, повертають на передову без ротації, при чому в одну з «найгарячіших» точок.

Як ідеться у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України, «станом на 4 квітня бригаду було виведено з України в Білорусь і вона перебувала поблизу міста Мозир. До 6 квітня особовий склад доправлять залізницею до російського Бєлгорода. Після лише дводенного відпочинку їх планують повернути в Україну в одну з “найгарячіших” точок (орієнтовно – харківський напрямок). Зазвичай, російські підрозділи що покидають зону бойових дій отримують набагато більше часу на відновлення та відпочинок».

На думку розвідників, такий графік вказує на дві речі. По-перше, військових злочинців можуть використовувати для залякування місцевих жителів.  По-друге, вважають в Управлінні розвідки,  основною метою швидкого повернення 64-ї бригади на територію України може бути «передислокація непотрібних свідків на таку ділянку фронту, де у них не буде шансів залишитися живими, щоб унеможливити надання свідчень у майбутніх судах».

Є інформація, що особовий склад підрозділу розуміє це і масово опирається поверненню в Україну. Але російське командування погрожує трибуналом в разі відмови в участі в бойових діях. Рапорти на звільнення не приймаються до розгляду.

Нагадаємо, українські та міжнародні слідчі документують воєнні злочини та злочини проти людяності, які вчинили російські військові на території України.


Як повідомлялося, 2 квітня з заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що Київська область повністю перейшла під контроль української армії. Згодом стало відомо, що відступаючи, війська рф залишили по собі заміновані території та величезну кількість замордованих цивільних. 

Як заявив радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко, в Бучі за час російської окупації загинули щонайменше 400 людей. 

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у спільному ефір телеканалів заявила, що найбільше жертв масових вбивств – у селищі Бородянка.

Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму з вимогою врахувати ці факти геноциду, військових злочинів та злочинів проти людяності РФ в Україні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі британського радіо Times UK radio закликав місію Міжнародного кримінального суду приїхати до Бучі для збору доказів. Відповідний запит уже направлено до Міжнародного кримінального суду.

4 квітня Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про готовність Євросоюзу направити до України слідчих для вивчення та документування воєнних злочинів, вчинених російською армією.   Вона запевнила, що Європол та Євроюст підтримають таке рішення.

 Поділитися