MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

МОЗ: окупанти повністю зруйнували 40 медзакладів

04.05.2022   
ХПГ-інформ
Значних пошкоджень зазнали 400 закладів охорони здоров'я.

Розбитий фасад і палати Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні, 12 березня, фото: t.me/hueviykharkov

Чотири десятки будівель медичного призначення  40 медзакладів було знищено російською армією. Їх вже не можна відновити. зруйновано вщент та відновленню не підлягають. Значних пошкоджень зазнали 400 закладів охорони здоров'я. Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Чи впливає війна на надання медичної допомоги – безумовно. Чи стріляють росіяни прицільно по наших лікарнях – безперечно. У нас зафіксовані численні випадки, коли росіяни цілеспрямовано руйнували заклади охорони здоров'я. Ми бачили відео бомбардування пологового будинку в Маріуполі; бачили, як танк прицільно робить постріли по лікарні в місті Тростянець. Тому ми з впевненістю говоримо, що росія порушує Женевську Конвенцію про захист цивільного населення під час війни, яка передбачає що лікарні за жодних обставин не можуть бути об'єктом нападу», – сказав міністр охорони здоров'я. 

Зруйнована лікарня в Ізюмі, 9 квітня 2022 року, фото: t.me/truexanewsua

Він наголосив, що через знищення лікарень медичну допомогу не можуть отримати сотні тисяч українців. У деяких фронтових регіонах  немає доступу до ліків.На тимчасово окупованих територіях ситуація ще гірша: доправити туди гуманітарний вантаж з необхідними лікарськими засобами не дають російські військові.

МОЗ співпрацює з «Amnesty International», фіксуючі  грубі порушення та воєнні злочини, які чинить армія рф щодо мирного населення. 

У Харківському регіоні від російськи обстрілів пошкоджено або знищено 50 автомобілів екстреної допомоги, 39 машин залишилися на тимчасово окупованій території, розповів Суспільному директор Центру екстреної меддопомоги Віктор Забашта.


Згідно з інформацією, зібраною Харківською правозахисною групою, протягом перших 60 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 24 квітня 2022 року) на території Харкова та області було пошкоджено 30 лікувальних закладів.

Так, наприклад, 1 березня ворожі снаряди поцілили на територію лікарні №3. 8 березня внаслідок артилерійського обстрілу було зруйновано приймальне відділення Ізюмської центральної міської лікарні, а 11 березня пошкоджено Дергачівську центральну лікарню. У ніч з 11 на 12 березня під обстріли потрапила Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня на Салтівському шосе. 2 квітня в окупованому місті Балаклія російські танки обстріляли Центральну районну лікарню. 13 квітня внаслідок обстрілу було сильно пошкоджено будівлю Харківської обласної дитячої лікарні.


Нагадуємо, що Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися