MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Тривають перемовини щодо евакуації тяжкопоранених з «Азовсталі» – Верещук

12.05.2022   
ХПГ-інформ
«Працюємо покроково. Обміняємо 38 важких, потім будемо рухатись далі», – каже Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук 

Польовий шпиталь "Азовсталі", фото: "Полк Азов"

«Працюємо покроково. Обміняємо 38 важких, потім будемо рухатись далі», – Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук розповіла про перемовини щодо евакуації важкопоранених бійців з Азовсталі в обмін на полонених росіян. 

Вона закликала українських публічних осіб утриматися від коментарів, щоб не заважати переговорному процесу: «Закликаю всіх працювати серйозно, не пускатися в нереальні міркування та заяви. Тільки реалістичність і тверезість думок та дій дасть результат».

Польовий шпиталь "Азовсталі", фото: "Полк Азов"

Нагадаємо, у підземеллях комбінату до початку евакуації перебувало близько 1000 цивільних та 500 поранених військових. Вони неодноразово зверталися до світових лідерів із закликом організувати евакуацію з Маріуполя цивільних громадян, а також поранених та загиблих бійців. Після  довгих перемовин до евакуації підключилися ООН та Червоний Хрест. 

Евакуація цивільних розпочалася 30 квітня. Недовгі періоди затишшя змінялися новими обстрілами та бомбардуваннями з боку російської армії.

7 травня стало відомо, що з оточеного російськими військами маріупольського комбінату «Азовсталь» евакуювали останню групу цивільних – близько 300 осіб. 

Володимир Зеленський заявив, що  останнім гуманітарним рейсом врятували понад 300 жінок і дітей. Але у підземеллях залишаються українські військові. Щодо їхнього порятунку Володимир Зеленський зазначив: 

«Фактично ми вивели цивільних з "Азовсталі" і готуємо зараз другий етап евакуаційної місії – поранених і медиків. Звичайно, якщо всі виконають домовленості. Звичайно, якщо не буде брехні. Безумовно, працюємо над тим, щоб вивести всіх наших військових, які захищають Маріуполь». 

Польовий шпиталь "Азовсталі", фото: "Полк Азов"

Петицію із закликом врятувати українських захисників підписали вже  понад мільйон триста тисяч осіб. Петиція на ім’я Організації Об’єднаних Націй створила 6 травня Катерина Прокопенко, дружина командира батальйону «Азов» Дениса Прокопенка. Підписанти закликають ООН застосувати до захисників Маріуполя процедуру «еxtraction».


Екстракція – переміщення людей з підконтрольної ворогу території в безпечну зону.


Із цим же закликом звернувся до світу Командир 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергій Волинський (Волина):  «Сьогодні мій основний посил: врятуйте гарнізон "Маріуполь". Застосуйте до нас процедуру "extraction". Зараз не 1940 рік, зараз 2022 рік. Люди тут просто загинуть. Поранені помруть, а живі – загинуть в бою, цивільні гинуть тут разом з нами в бункерах, приватних будинках та багатоповерхівках, де їх просто розстрілюють».

Окупанти не погоджуються на застосування цієї процедури. 

Польовий шпиталь "Азовсталі", фото: "Полк Азов"

Вчора Людмила Денісова заявила, що три дні тому російські військові знищили уже другий військовий підземний шпиталь на «Азовсталі»: «За словами командира полку ССО «Азов» Київ Максима Жорина, це сталося 2 дні тому після масованого удару противника, в результаті чого загинуло 10 осіб, військові та цивільні отримали поранення. Через загрозу інфікування у зв’язку з відсутністю антибіотиків, медичних інструментів і стерильних перев’язувальних матеріалів навіть при легких пораненнях, медики змушені проводити їм ампутації кінцівок. Через відсутність ліків поранені повільно помирають».

 Поділитися