MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

30 травня – головне за день

30.05.2022   
ХПГ-інформ
Військовослужбовця рф звинувачують у загибелі 10 цивільних через нелюдські умови тримання у підвалі Ягіднянської школи; у рф спростили порядок надання російського громадянства українським  дітям-сиротам; до суду скеровано першу справу про зґвалтування під час війни – коротко про важливе.

Підвал, де окупанти утримували мешканців Ягідного, фото: Офіс Генпрокурора

• Військовослужбовця рф звинувачують у загибелі 10 цивільних через нелюдські умови тримання у підвалі Ягіднянської школи – прокуратура заочно повідомила йому про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). В березні під час окупації села Ягідне Чернігівської області окупанти зігнали у шкільний підвал близько 350 місцевих мешканців. Серед них було 77 дітей, у тому числі 5 немовлят. Перед відправленням людей до підвалу за мінусової температури повітря їх привселюдно роздягали, проводили обшук та огляд, зазначають прокурори. «Військовослужбовці збройних сил РФ усвідомлювали, що підвал Ягіднянської школи був непридатний для проживання в ньому людей через відсутність вентиляційних засобів доступу свіжого повітря, штучного або природнього освітлення, водопостачання та водовідведення, вбиральні, а також місць для сидіння і відпочинку, засобів приготування їжі. Люди у приміщенні перебували в антисанітарних умовах, що загрожувало їхньому життю та здоров’ю. Через нелюдські умови утримання, заборону покидати приміщення підвалу померло 10 цивільних людей», – йдеться в повідомленні Офісу Генерального прокурора.

• У росії спростили порядок надання російського громадянства українським  дітям-сиротам, повідомляє УНІАН. Відтепер із заявою про прийом до громадянства можуть звернутися опікун дитини, його піклувальник, а також керівник організації для дітей-сиріт, керівник освітньої організації або організації, що надає соціальні послуги, якщо та розташована на території так званих ДНР, ЛНР, а також Запорізької або Херсонської областей України. «Кіднепінг на офіційному рівні – прекрасне доповнення до образу сучасної Росії»,  – прокоментував радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. За інформацією Омбудсмана Людмили Денісової станом на 12 травня з Донецької та Луганської областей в рф було вивезено понад 2 тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

• До суду скеровано перший обвинувальний акт щодо російського військовослужбовця щодо зґвалтування. «Київська обласна прокуратура та СБУ в рамках розслідування цього ганебного воєнного злочину встановили, що в березні під час окупації Броварського району нелюд увірвався до будинку в одному із сіл і застрелив його господаря. П‘яний військовослужбовець разом із іншим окупантом, одразу ж після вбивства декілька разів зґвалтували його дружину. Вони погрожували жінці зброєю та насиллям навіть стосовно її дитини, яка була в цей час поруч. Навіть попри те, що обвинувачений наразі не в наших руках, він не уникне справедливого суду і відповідальності перед законом», – заявила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

 Поділитися