MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

1 червня – головне за день

01.06.2022   
ХПГ-інформ
Від початку повномасштабної війни безслідно зникло безвісти понад сто українських дітлахів; в лікарнях на тимчасово окупованих територіях не вистачає навіть фізрастфору; незабаром у Дії можна буде подати заяву про статус кандидата на усиновлення – коротко про важливе. 

Фото: Sodel Vladyslav, Shutterstock

• Нацполіція відкрила вже 393 кримінальних провадження щодо злочинів російських військових проти українських дітей. «З початку війни слідчі Нацполіції  розпочали 393 кримінальних провадження щодо злочинів вчинених військовими рф, внаслідок яких постраждало 588 дітей, з яких: 162 загинуло, 323 поранено, 103 безвісно зникло», – розповіла заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. Вона пояснила, що від початку повномасштабної збройної агресії рф проти України поліція отримала 1807 звернень про безвісне зникнення 1933 дітей. Більшість з цих дітей знайшли, але 139 досі перебувають у розшуку.

• На тимчасово окупованих територіях майже немає лікарських засобів, повідомляє УНІАН із посиланням на міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка. Він, зокрема, заявив: «Жодного гуманітарного коридору з нашого боку, щоб ми могли завезти лікарські препарати до закладів охорони здоров’я, не було. Ми маємо комунікацію з головними лікарями, і на сьогодні відомо, що є проблема навіть з фізрозчинами. Тільки лікарські препарати, які ми завезли з великим запасом, наприклад, для лікування онкохворих та діалізних хворих, поки ще є».  

• У порталі Дія можна проконсультуватися щодо усиновлення дитини, повідомляє Мінцифра. Подання заяви триває до 5 хв, а її опрацювання – до 15 робочих днів, зазначають у міністерстві. Щоб подати заявку, треба:

  • авторизуватися в Дії,
  • обрати послугу «Консультація з усиновлення»,
  • заповнити всі пункти заявки та підписати її електронним підписом.

«Працюємо над наступним етапом послуги: подання в Дії заяви про статус кандидата на усиновлення, кандидата в батьки-вихователі прийомної сім'ї чи дитячого будинку сімейного типу або ж опікуна», – йдеться в повідомленні. 

• Розпочала роботу гаряча лінія МВС для звернень рідних та близьких полонених, зниклих безвісти та загиблих українських захисників, заявляють в Міністерстві внутрішніх справ. Номер багатоканального телефону: 380894201866. За ним можна залишити інформацію про своїх рідних, отримати психологічну допомогу, а також роз’яснення щодо прав, які мають рідні військовополонених, зниклих безвісти та загиблих осіб. Одночасно працюватимуть десять телефонних ліній. 

 Поділитися