MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Один табір та 51 дільниця – де в Україні тримають російських військовополонених?

20.06.2022   
ХПГ-інформ
«Умови тримання як у таборі, так і у дільницях для тримання військовополонених, правила поводження з цими особами відповідають їх статусу та базуються на вимогах норм міжнародного гуманітарного права», – заявили в Міністерстві юстиції.

Російські військовополонені, фото: Міністерство юстиції України

В Україні російських військовополонених тримають в одному таборі та у  51 дільниці в установах виконання покарань, заявили в Міністерстві юстиції України.  Дільниці розташовані майже в по всіх регіонах України,  табір – на заході держави.

«Табір для військовополонених охороняється, втім по його території утримувані особи можуть вільно пересуватися, – розповів міністр юстиції Денис Малюська. –  Для військовополонених створенні належні побутові умови, організовано медичне забезпечення. Важливо, що утримувані тут особи працюють. Вони не проводять своє буття, просто дивлячись у стелю. Вони займаються деревообробкою та приносять користь для українського суспільства».

Тим часом спеціальні дільниці утворені в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України. Тут росіян тримають в окремих приміщеннях, ізольовано від інших засуджених та осіб, взятих під варту.

«Умови тримання як у таборі, так і у дільницях для тримання військовополонених, правила поводження з цими особами відповідають їх статусу та базуються на вимогах норм міжнародного гуманітарного права», – запевнив міністр. 

Раніше в Міністерстві юстиції розповіли, скільки витрачається коштів на кожного полоненого росіянина. 

«Щомісяця на харчування, одяг, засоби гігієни та комунальні платежі для одного військовополоненого потрібно 3000 гривень. Плюс витрати на медичне обладнання, ліки, зарплату персоналу, – розповідала заступник міністра Олена Висоцька. – Водночас, такі витрати виправдані, адже умови утримання військовополонених мають відповідати Женевській конвенції, а живі та здорові російські полонені – необхідний обмінний фонд для повернення додому полонених українців з росії та з тимчасово підконтрольних їй територій».

 Поділитися