MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Twitter та YouTube не видаляють російську пропаганду 

15.07.2022   
ХПГ-інформ
Інтернет-платформи не реагують на скарги українських користувачів щодо російської пропаганди та мови ненависті щодо українців, повідомляє Інститут масової інформації із посиланням на дослідження європейського Центру дезінформації (Disinformation Situation Center).

Інтернет-платформи не реагують на скарги українських користувачів щодо російської пропаганди та мови ненависті щодо українців, повідомляє Інститут масової інформації із посиланням на дослідження європейського Центру дезінформації (Disinformation Situation Center).

Українські посадовці позначили тисячі твітів, відео на YouTube та інший контент у соцмережах як російську пропаганду чи мову ненависті щодо українців. Однак компанії  не поспішають реагувати на їхні скарги та видаляти такі пости. 

Як ідеться в дослідженні, через це наративи кремля поширюються Європейським Союзом. Це може вплинути на рівень підтримки України в усьому світі.  .

«У перші місяці повномасштабної російської агресії [американські технологічні компанії США] були дуже активними, дуже зацікавленими в тому, щоб допомогти. Тепер вони уникають розмов з нами», – розповів заступник голови українського державного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Микола Балабан. Він пояснив, що Facebook (Meta) та LinkedIn (Мicrosoft) продовжують комунікувати з Центром, в той час як  YouTube (Google) ігнорує листи від Центру дезінформації вже протягом двох місяців.

Центр дезінформаційної ситуації (Disinformation Situation Center) разом із українською стороною проаналізували ефективність модераторської роботи інформаційних платформ.

Як ідеться у звіті, минулого місяця понад 70% публікацій на YouTube та Twitter, що були позначені як мова ненависті щодо українців, так і залишилися у відкритому доступі, як і 90% акаунтів на яких було розміщено ці публікації. 

LinkedIn видалив менш ніж половину публікацій, позначених як російська пропаганда, що виправдовує війну. 

Facebook видалив усі 98 дописів, позначених як мова ворожнечі. При цьому багато акаунтів, на яких було опубліковано ці дописи, активні. 

На думку співавтора звіту Фелікса Картта, головного радника міжнародної некомерційної правозахисної групи Reset Tech, яка переймається проблемою відповідальності в соцмережах, що соцмережі ненавмисно ігнорують запити України: «Я не думаю, що це вияв злої волі з боку компаній. Річ просто в недостатніх ресурсах, недостатніх інвестиціях, недостатній підготовленості, а також у нестачі працівників, які володіють російською та українською мовами й орієнтуються в місцевому контексті». 

Комісар Євросоюзу з питань внутрішньої торгівлі Тьєррі Бретон, коментуючи звіт, наголосив, що існує потреба в жорсткому врегулюванні з метою притягнення технологічних платформ до відповідальності: «Російська інформаційна війна є справжнім вторгненням у наш цифровий простір. Наведені в ньому приклади ще раз показують, що великі онлайн-платформи вжили не досить заходів для захисту користувачів від цього вторгнення. Це має наслідки в реальному житті в усьому світі».

 Поділитися