MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У рф 92 українським військовим висунули обвинувачення, що базується на дезінформації, – Amnesty International

26.07.2022   
ХПГ-інформ
У рф відкрито 1 300 кримінальних проваджень проти 400 громадян України, більше половини з них – «злочини проти миру і безпеки людства»: російська судова машина працює на дезінформації. 

Зруйнований Маріупольський театр драми, фото: 0629.com.ua

Учора, 25 липня, голова російського слідчого комітету Олександр Бастрикін заявив, що в рф відкрито понад 1,300 кримінальних проваджень проти 400 громадян України. Більше половини з них підозрюють у скоєнні «злочинів проти миру і безпеки людства».  При цьому 92 українським військовим, за словами Бастрикіна, уже висунуто обвинувачення. 

«Звинувачення 92-х українських військовослужбовців, у якому відсутня прозорість і яке базується на дезінформації – це черговий прояв зневаги до міжнародного права на справедливий суд і міжнародного гуманітарного права з боку російської влади? – заявив заступник директора Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв. – Женевські конвенції чітко визначають, що військовополонені, зокрема службовці збройних сил, захищені від переслідування за участь у бойових діях. Якщо особам пред’явлено звинувачення в імовірних злочинах проти людства, то для підтримки такого твердження має бути достатньо доказів. Російська влада не надала жодних доказів на підтримку цих звинувачень». 

Правозахисники вказують, що російська порушить третю Женевську конвенцію, якщо судитиме українських полонених, не покладаючись на достовірні докази та прозоре розслідування. «Російська влада повинна переслідувати військовополонених лише за наявності справжніх, прийнятних доказів воєнних злочинів або злочинів проти людства, і в такому випадку підозрюваним необхідно гарантувати право на справедливий судовий розгляд відповідно до міжнародних стандартів», – зазначив Денис Кривошеєв.

Останнім часом російська влада розгорнула дезінформаційну компанію щодо знищення Маріупольського драматичного театру. Як повідомляє Головне управління розвідки України, «окупанти за допомогою кількох знімальних груп російських телеканалів, готують постановчі відео, які начебто “мають довести”, що вибух в Маріупольському драмтеатрі стався всередині приміщення. Всі руйнування відбулись, начебто “внаслідок детонації великої кількості вибухівки”, а кількість жертв становила не більше 14 людей. Російські пропагандисти навіть знайшли так званих “свідків”, які бачили, як напередодні «люди у військовій формі заносили ящики» всередину будівлі».

Результат авіанальоту на Маріуполь, розбитий Драматичний театр, 16 березня 2022 року

Разом із тим наприкінці червня Amnesty International оприлюднила розслідування, згідно з якими атаку на Драматичний театр у Маріуполі, що сталася вранці 16 березня, цілеспрямовано вчинили російські військові: літак-винищувач скинув дві 500-кілограмові бомби, що здетонували одночасно. При цьому росіяни знали, що там ховалися сотні мирних жителів.

Слід зазначити, що у міжнародній правозахисній організації також занепокоєні швидкістю щонайменше одного українського судового процесу: у травні 21-річного російського солдата Вадима Шишимаріна засудили до довічного позбавлення волі за звинуваченням у вбивстві цивільного на Київщині. Адвокат Шишимаріна наполягав на зміні кваліфікації справи, адже його підзахисний виконував наказ старшого за званням. Згодом захист подав апеляцію.

 Поділитися