MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Обстріли енергетичної інфраструктури загрожують ядерній безпеці — МАГАТЕ

17.11.2022   
ХПГ-інформ
Хмельницька атомна електростанція 15 листопада втратила повний доступ до електромережі через військові атаки в країні. Також підключення до однієї з ліній електропостачання втрачала Рівненська АЕС. 

Хмельницька атомна електростанція 15 листопада втратила повний доступ до електромережі через військові атаки в країні, повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі. Також підключення до однієї з ліній електропостачання втрачала Рівненська АЕС. 

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі © lev radin, Shutterstock

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі © lev radin, Shutterstock

“Підключення ХАЕС до електромережі було повністю втрачено о 18:35 за місцевим часом 15 листопада після того, як протягом двох з половиною годин через ракетні обстріли енергетичної інфраструктури країни були втрачені чотири діючі лінії електропередач, — йдеться у повідомленні МАГАТЕ. — У цей період було зупинено два реактори станції, що призупинило подачу електроенергії домогосподарствам, заводам тощо”.

За дев’ять годин станція відновила зовнішню електроенергію через дві резервні лінії електропередач, але згодом  одну з цих ліній знову було втрачено приблизно та відновлено лише об 11:25 16 листопада. 

Також підключення до однієї з ліній електропостачання втрачала Рівненська АЕС. У результаті станція знизила потужність і один із чотирьох її блоків автоматично відключився. 

Найбільша атомна електростанція України — Запорізька — вже кілька разів втрачала електропостачання протягом війни. 

Усі ці події підкреслили крихку ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на інших її ядерних об’єктах, наголосили в МАГАТЕ.

“Це був дуже тривожний розвиток подій. Він вказує на потенційні ризики ядерної безпеки, з якими стикаються всі ядерні об’єкти України під час цієї жахливої ​​війни, а не лише Запорізька атомна електростанція, — заявив 16 листопада Маріано Гроссі. — У той час як на Хмельницькій атомній електростанції відновлено дистанційне електропостачання, вчорашня втрата електроенергії чітко демонструє, що ситуація з ядерною безпекою та захищеністю в Україні може раптово погіршитися, підвищуючи ризик ядерної аварії”.

 Поділитися