MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Мир поза законом — дайджест російських протестівЗаклик до совісті — дайджест російських протестівДержава проти школярок та пенсіонерок — дайджест російських протестівПолітичні частушки та сніговики-пікетники — дайджест російських протестів‘Ворог у Кремлі!’ — дайджест російських протестів‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів ‘Івасі’ проти вобли — дайджест російських протестівЦерковне підпілля, рух ‘Атеш’, неприязнь до вобли — дайджест російських протестів‘Стій за свої переконання, навіть якщо здається, що стоїш один!’— дайджест російських протестів‘Труна додому за рахунок держави’— дайджест російських протестівБоротьба з “могилізацією” — дайджест російських протестів‘200 днів болю та крові. Вам мало?’— дайджест російських протестів‘В силах зупинити цю війну’— дайджест російських протестів‘За що загинув Іван?’ — дайджест російських протестів‘Вибір є завжди’ — дайджест російських протестів‘Не мовчи!’ — дайджест російських протестів‘Ті, хто розв’язав агресію, не потраплять до раю’ — дайджест російських протестівЗ плакатом проти орвеллівської держави – дайджест російських протестів«Лежав, промовляючи назви українських міст» – дайджест російських протестівДві з половиною тисячі кілометрів пішки проти війни – дайджест російських протестів

“Льодовий” фронт — дайджест російських протестів

21.12.2022   
Наші інформ.
У Читі в якості “новорічних прикрас” встановлюють пластикових та льодових солдатів. Одному з них мешканці міста вже зломали автомат. 

Чита, фото з телеграм-каналу Говорит НеМосква

Чита, фото з телеграм-каналу "Говорит НеМосква"

Публічні виступи проти війни 

10 грудня на врученні Нобелівської премії миру Ян Рачинський, який представляв “Меморіал”, виступив з антивоєнною промовою, звернувши увагу на безкарність не тільки тих, хто ухвалює злочинні політичні рішення, але й тих, хто здійснює злочини безпосередньо: “Безкарними та навіть недослідженими залишаються страти, вбивства мирних жителів, катування та мародерство. Ми бачили це у військових діях у Чечні, ми бачимо це і сьогодні на захопленій території України. Після бомбардувань Грозного знищення Маріуполя не стало чимось принципово новим. 

Ян Рачинський

Ян Рачинський

<...> для того, щоб видати агресію проти сусідньої країни за ‘боротьбу проти фашизму’, потрібно було понівечити свідомість російських громадян, помінявши місцями поняття ‘фашизм’ та ‘антифашизм’. Тепер російські мас-медіа іменують ‘антифашизмом’ збройне вторгнення до сусідньої країни, що не дала до цього жодних приводів, анексію захоплених територій, терор проти громадянського населення в окупованих районах, воєнні злочини. Нагнітається ненависть до України, її культура та її мова публічно оголошуються  ‘меншовартими’, а український народ ‘неіснуючим’. ‘Фашизмом’ же називають супротив агресору <...>”.

*

Під час третього дня суду проти політика Іллі Яшина адвокатка Марія Ейсмонт використала засідання як трибуну для антивоєнного виступу, зачитавши міжнародні доповіді про злочини Росії в Україні. Як матеріали справи вона використала доповідь ОБСЄ про порушення норм та прав людини в Україні, доповідь Управління Верховного комісара з прав людини ООН від 29 червня 2022 про порушення гуманітарного права під час війни в Україні та Бірмінгемську декларацію від червня 2022 року. В цих документах детально зафіксовано злочини, які російські військові вчинили щодо мирних жителів в Україні. Завдяки Ейсмонт ці матеріали прозвучали у російській аудиторії відкрито: засідання зі справи Іллі Яшина слухало у залі суду понад 50 людей, також прямий етер вела Медіазона.

Видимий протест

У Санкт-Петербурзі з’явилася нова робота художника Міши Маркера “Идёт *****”.

Місто Чита, фото з телеграм-каналу Говорит НеМосква

Місто Чита, фото з телеграм-каналу "Говорит НеМосква"

*

У Пермі активістка Аліса Корнєйчева вийшла з плакатом “Нет войне”. Майже одразу її затримали та доставили до районного відділу поліції, де склали протокол за “дискредитацію” армії.

*

Антивоєнні пікети цього тижня проходили також у Москві, Новосибірську, Санкт-Петербурзі, Калінінграді та Вологді. У Москві з плакатами “Нет войне!” вийшли Анна Машинська та Олексій Лещенко, їх було затримано поліцією. Жінка, ім’я якої невідоме, вийшла до будівлі Державної Думи з плакатом “Стоит ли каприз одного безумца тысяч жизней?”

Москва, фото: телеграм-канал avtozakinfo_bot

Москва, фото: телеграм-канал avtozakinfo_bot

Москва, фото: телеграм-канал Весна

Москва, фото: телеграм-канал "Весна"

Антивоєнний пікет у Вологді

Антивоєнний пікет у Вологді

*

Також у Москві затримали Миколу Новікова, який встав на “Нульовий кілометр” із плакатом “Нет возне!”, на нього склали протокол про порушення правил проведення акції. 

*
Цього тижня, як і щосуботи з 19 лютого, жінка стояла з антивоєнним плакатом на площі у Комсомольську-на-Амурі.

Комсомольськ-на-Амурі

Комсомольськ-на-Амурі

*

У Єкатеринбурзі через плакат “Нет войне” затримали пікетчика Сергія Герасимчука. У відділі поліції на нього склали адміністративний протокол за статтею про дискредитацию армії РФ. Пізніше у відділ поліції приїхали співробітники Центра “Э”, після чого Герасимчука затримали вже з іншого приводу — “для опитування за фактом теракту”.

*

В Улан-Уде затримали подружжя Єлисеєвих. Ілля Єлисеєв вийшов на площу Леніна з плататом, на якому намальований голуб миру і написано: “Свободу слова, свободу Филоновой Наталье, нет Страшной Вовкиной Ошибке!”. Його затримали разом із дружиною Олександрою вже після пікету, коли вони перебували у кав’ярні. У відділенні поліції у них забрали телефони. 

Ілля Єлисеєв, Улан-Уде, фото: ОВД-Инфо

Ілля Єлисеєв, Улан-Уде, фото: ОВД-Инфо

*

У Казані 8 грудня із плакатом “Зупиніть злочини уряду РФ” вийшов Роман Джаметов. 10 грудня відбулася серія пікетів проти заборони пропаганди ЛГБТ, за звільнення політв'язнів та проти війни. Активісти вийшли на вулицю Баумана, до Ленінського саду та до пам'ятника жертвам політичних репресій.

Настінний протест

В Краснотур’їнську активісти розклеювали листовки “Украине мир, России свободу”.

*

У Санкт-Петербурзі на вулицях розклеюють антивоєнні стикери та пов'язують зелені стрічки. 

*

До антивоєнного протесту додалася і трансформаторна будка з Нижнього Новгорода.

Нижній Новгород

Нижній Новгород

*

На стінах у Таганрозі з'явилася символика легіона “Свобода Россії”.

*

У Читі в якості прикрас встановлюють пластикових та льодових солдатів. Одному з них мешканці міста вже зломали автомат. 

Партизанські дії

Канал легіону “Свобода Росії” цього тижня повідомляв про знищення “пристроїв сигналізації централізації та блокування” на залізницях. У результаті цього у ніч проти 6 грудня було припинено рух пасажирських поїздів та вантажних ешелонів Транссибірською магістраллю на ділянках залізниці в районі Красноярська; увечері 8 грудня припинено рух поїздів на деяких ділянках залізничного сполучення Чуваської республіки; увечері 9 грудня у районі міста Краснодар відбулися зміни у графіках руху поїздів та ешелонів.

Палає “пристрій сигналізації, централізації та блокування” на російській залізниці. Фото з телеграм-каналу Свобода Россия

Палає “пристрій сигналізації, централізації та блокування” на російській залізниці. Фото з телеграм-каналу "Свобода Россия"

Культурний протест

4 и 5 грудня в Москві в кінотеатрі “Октябрь” і в Будинку журналістів, показали фільм Марії Ігнатенко “Примарно-білий” притчу про руйнівну силу війни.

*

Музиканти ска-групи Shootki перед своїм виступом у клубі “Китайський льотчик Джао Да” спробували зняти плакат із літерою Z та гаслом “Своїх не кидаємо”, що висів біля сцени. У результаті клуб скасував їхній концерт.

*

Група Anacondaz розповіла в інтерв'ю, як через антивоєнну активність скасовують їхні концерти. Музиканти залишаються в Росії та оскаржують зриви концертів у суді.

Антивоєнна солідарність 

Канал “Зона солідарності” опублікував листи заарештованого за підозрою в антивоєнній диверсії Владлена Меньшикова. Листи написані з одиночної камери. Канал закликає своїх читачів писати в’язню.

 Поділитися