MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У Мелітополі окупаційна влада залишила літніх людей без жодної допомоги, заборонивши останній благодійний фондРосійська ракета вбила 46 людей — остання інформація про терористичну атаку РФ у Дніпрі (оновлено)У світі все гучніше говорять про те, що агресії Росії проти України немає жодних виправданьРосійські спецслужби збирають персональні дані військовополонених та їхніх ріднихВід початку 2023 року Росія могла вивезти 2000 дітей з України, — посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер‘Відпустиш дроти — тобі кінець’: мешканець Балаклії розповів про катування у полоні З речами — не вихід: ФСБ закриває російські кордони для усіх військовозобов’язанихПоблизу Соледара безвісти зникли двоє волонтерів з Великої Британії Російські військові цілеспрямовано знищували цивільне населення при відступі з Лиману, — СБУУкраїнських дітей змусили розважати російських окупантів на концерті в Маріуполі

СБУ встановила особу ватажка кадирівців, який керував ‘каральними рейдами’ на Луганщині

18.01.2023   
Марина Гарєєва
За інформацією слідства, під час окупації селища Макіївка Сватівського району російський загарбник організовував викрадення і катування місцевих жителів. Нині воєнний злочинець перебуває у тимчасово захопленому росіянами Енергодарі.

Ілюстративне зображення. Фото: Flickr

Ілюстративне зображення / Flickr

У СБУ ідентифікували чергового воєнного злочинця Російської Федерації.

Правоохоронці встановили, що росіянин “чинив звірства проти мирних людей після захоплення частини Луганської області”. Він очолював один із підрозділів швидкого реагування “Ахмат”, який входить до Росгвардії у Чеченській республіці, і приховував своє справжнє ім’я під позивним Лобзик.

За інформацією слідства, під час окупації селища Макіївка Сватівського району російський загарбник організовував викрадення і катування місцевих жителів, які практикувалися рашистами, аби “залякати людей і придушити рух опору в регіоні”.

Було встановлено, що 12 квітня 2022 року семеро кадирівців під керівництвом вищезгаданої особи “увірвалися до оселі місцевої мешканки під виглядом ‘зачистки’ населеного пункту”.

“Під час ‘нальоту’ зловмисники викрали з помешкання потерпілої мобільні телефони, побутову техніку і гроші, а саму жінку зв’язали та відвезли до приміщення селищної гімназії, де ворог облаштував катівню”, — розповіли правоохоронці.

Представники російської армії вимагали від жінки “зізнань у діяльності на користь українських військ”.

За інформацією СБУ, “до потерпілої застосовували електрострум та били металопластиковою трубою. Потім кілька годин тримали прикутою кайданками до батареї”.

Після катувань потерпілу відпустили додому. При цьому кадирівці погрожували жінці вбивством і вимагали надати персональну інформацію про жителів громади. Потерпілій вдалося вибратись із тимчасово окупованого селища й дістатися підконтрольній Україні території.

Після звільнення Макіївки правоохоронці зібрали докази вини ватажка окупаційного угруповання та його підлеглих:

“СБУ ретельно задокументувала факт причетності командира підрозділу та його підлеглих до вчинення злочину. Опитано свідків, отримано ксерокопії особистих документів зловмисника, встановлено його теперішнє місце перебування. За оперативними даними, наразі воєнний злочинець перебуває у тимчасово захопленому Енергодарі, де командує ворожою групою ‘Aхмат-Нєфтєполк’”, — розповіли есбівці.

На підставі отриманих доказів слідчі Служби безпеки повідомили чоловіку про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (жорстоке поводження з цивільним населенням та інші порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб, а також віддання наказу про вчинення таких дій).

Наразі тривають комплексні заходи щодо притягнення підозрюваного до відповідальності.

Розслідування проводили слідчі СБУ Донецької та Луганської областей за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Нагадаємо, що 29 грудня 2022 року набрав чинності Закон № 2812-IX “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за катування”. Закон розширює поняття “катування” й посилює кримінальну відповідальність за основний некваліфікований склад катування. Також закон передбачає відповідальність за вчинення катування представником держави, у тому числі іноземної. Щобільше, катування, злочини проти основ національної безпеки України, а також злочини проти миру та безпеки людства стають злочинами без строку давності.


Раніше у Генеральному штабі ЗСУ повідомляли про те, що 5 січня 2023 року представники Росгвардії розстріляли шістьох російських військовослужбовців, які намагалися здатися в український полон.

“Для підтримання військової дисципліни та недопущення поширення панічних настроїв серед особового складу окупаційних військ, що діють на Запорізькому напрямку, противник задіяв підрозділи Росгвардії”, — йдеться у зведенні Генштабу від 8 січня.

Росгвардійці розстріляли своїх же військових у Запорізькій області, поблизу населеного пункту Чистопілля. За самий лише намір здатися в полон росіяни вбили шістьох людей.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися