MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Пошук убивць Макса Левіна, діти на лінії фронту, 10 років за депортацію — підсумки тижняВорог обстрілював житлові квартали, гуртожитки, пункт незламності — підсумки тижняОрдер на арешт Путіна, реєстровані партнерства, примусова евакуація — підсумки тижняСуд над Буткевичем, ім’я героя, масований обстріл — підсумки тижняОсобливості російського тероризму — підсумки тижняРік війни, резолюція Генасамблеї ООН, День спротиву окупації Криму — підсумки тижняЯдерний тероризм, катування у корекційному садочку, резолюція Європарламенту — підсумки тижняПутін та MH17, відкриті архіви, новий масований обстріл — підсумки тижняВикрадені старшокласники, обстріли житлових районів, обмін полоненими — підсумки тижня‘Іхтамнєти’ в Європейському суді, ліквідація Московської Гельсінської групи, обшуки у Криму — підсумки тижняТрибунал для Росії, падіння гвинтокрила, ворожі обстріли — підсумки тижняТрагедія у Дніпрі, українські цивільні полонені, викрадені діти — підсумки тижняФальшиве ‘різдвяне перемир’я’, закриття місії ООН щодо Оленівки, перший у цьому році обмін полоненими — підсумки тижня Великодні обмін та обстріл — підсумки тижняЗамінована Україна, іспит на громадянство, комунальні борги — підсумки тижня Ракети, що вбивають весну, — підсумки тижняОбстріл евакуаційних екіпажів та загибель саперів ДСНС — підсумки тижняНічні атаки, Пулітцерівська премія, реєстр завданих Росією збитків — підсумки тижняОкупанти використовують дітей та АЕС як щит від українського контрнаступу — підсумки тижняСправа Кирила Тлявова, кагарлицькі ґвалтівники, ‘націоналізація’ Меджлісу — підсумки тижня

Порятунок дітей, викрадення співробітників АЕС, вербування ‘Вагнером’ українців — підсумки тижня

09.04.2023   
ХПГ-інформ
Місії з повернення українських дітей із Росії стають складнішими; з полону врятували двох цивільних заручників; минулого року в Україні загинуло 50 правозахисників.

Повернення дітей в Україну. 7 квітня 2023 року. Фото: Save Ukraine

Повернення дітей в Україну. 7 квітня 2023 року. Фото: Save Ukraine

• 7 квітня в Україну вдалося повернути з російської депортації 31 дитину: батьки та опікуни їхали за дітьми до окупованого Криму. “Це була п’ята наша рятувальна місія, і вона була особлива не тільки за кількістю дітей, яких ми врятували, а й за складністю. На жаль, бабуся, яка мала забрати двох дітей, померла під час цієї місії”, — розповів директор БО Save Ukraine Микола Кулеба. Він пояснив, що серце жінки не витримало багатогодинних допитів російських спецслужб. “З кожною місією кількість годин, які сім’ї проходять через спілкування з працівниками ФСБ, збільшується. Рідні вивезених окупантами дітей мають доводити спецслужбам РФ, що вони можуть забрати свою дитину. Цього разу багаторазові допити тривали близько 14 годин. І не дивно, чому серце бабусі зупинилося”, — цитує Кулебу Zmina.

• 3 квітня Україна повернула з полону 10 військових та двох цивільних. Серед них — п’ятеро важкопоранених. “Десятеро оборонців належать до солдатського та сержантського складу. Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині. Також повернуто двох цивільних, яких агресор утримував як заручників: із села Липці Харківської області та Маріуполя”, — заявили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Повернення полонених, 3 квітня 2023 року. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Повернення полонених, 3 квітня 2023 року. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

• Увечері 6 квітня росіяни викрали кількох співробітників Запорізької АЕС. “Окупанти у масках вдерлися до одного із приміщень тимчасово окупованої Запорізької АЕС та забрали чотирьох працівників служби фізичного захисту станції. Атомників вивезли в невідомому напрямку, і наразі місце їхнього перебування залишається невідомим. Показово, що всі четверо вважалися лояльними до окупаційного керівництва ЗАЕС, адже підписали контракти з фейковою АО ‘Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС’. Серед затриманих, зокрема, був і заступник ‘начальника’ служби Марк Волков, котрий всіляко сприяв незаконній діяльності загарбників”, — йдеться в повідомленні Енергоатому.

Запорізька АЕС. Енергодар, Запорізька область. Фото: Дмитро Смоленко/Укрінформ

Запорізька АЕС. Енергодар, Запорізька область. Фото: Дмитро Смоленко/Укрінформ

• Щонайменше дві з половиною тисячі українських громадян, що на момент окупації українських територій перебували у місцях позбавлення волі, були вивезені до Росії. Таку цифру назвав під час конференції “Стан додержання прав людини в місцях несвободи під час дії правового режиму воєнного стану” Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. “Ми не можемо чітко сказати, скільки українців на даний час перебуває на території РФ, бо сама Росія жодних офіційних цифр нам не дає. Але за нашими даними, не менше 2,5 тисячі громадян України, які перебували у місцях несвободи і які залишилися на тимчасово окупованій території України, вивезли на територію РФ”, — цитує Омбудсмана Zmina. Дмитро Лубінець заявив, що вивезених українських в’язнів намагаються вербувати незаконні військові угруповання, наприклад, ПВК “Вагнер”.

• Минулого року в Україні загинуло 50 правозахисників. Такі цифри наводять дослідники міжнародної організації Front Line Defenders у щорічній доповіді “Глобальний аналіз становища правозахисників, які перебувають у небезпеці в усьому світі”. “Хоча Латинська Америка залишалася найсмертоноснішим регіоном у світі для правозахисників, ми також побачили ще більш небезпечний ландшафт для правозахисників у контексті повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ці правозахисники стали мішенями та були вбиті через свою правозахисну діяльність. Вони вирішили не мовчати та кинути виклик несправедливості і за це заплатили своїм життям”, — сказала виконувачка обов’язків директорки Front Line Defenders Олів Мур.

Ілюстрація з сайту frontlinedefenders.org

Ілюстрація з сайту frontlinedefenders.org
• Від початку повномасштабної війни на окупованій росіянами українській території було здійснено щонайменше 76 актів релігійного переслідування, повідомляє Уніан із посиланням на аналітичне зведення Інституту вивчення війни. Російські окупанти вбили або захопили щонайменше 29 священнослужителів або релігійних лідерів, націоналізували або перевели до УПЦ МП 26 церков, розграбували або знищили 13 культових споруд. “Ці випадки релігійних репресій, швидше за все, не поодинокі випадки, а скоріше частина цілеспрямованої кампанії з систематичного викорінення ‘небажаних’ релігійних організацій в Україні та популяризації Московського Патріархату”, — йдеться у зведенні.

На цьому місці у Кам’янці стояла дерев’яна церква © Оксана Комарова

На цьому місці у Кам’янці стояла дерев’яна церква © Оксана Комарова

• Зранку 7 квітня росіяни обстріляли з артилерії місто Станіслав на Херсонщині. “Снаряд влучив у житловий будинок, проломив дах та здетонував. Поранення отримали троє людей — 30-річна жінка, 10-річна дівчинка та 3-річний хлопчик. Постраждалих шпиталізували до лікарні у Херсоні. Хлопчик та мама перебувають у стані середньої тяжкості. Дівчинка отримала тяжкі поранення, її оперують”, — повідомляє місцева ОВА.

Того ж дня 7 квітня у місті Берислав під обстріл потрапила бригада швидкої допомоги. “Медики прямували до пораненої, що знаходилася у власному будинку. Автівку ‘швидкої’ зачепили уламки російських снарядів — двоє фельдшерів дістали поранення”, — повідомили у Херсонській ОВА.

На Херсонщині під обстріл потрапили медики. 7 квітня 2023 року. Фото: Херсонська ОВА

На Херсонщині під обстріл потрапили медики. 7 квітня 2023 року. Фото: Херсонська ОВА

• 9 квітня росіяни обстріляли Запоріжжя: загинуло дві людини з однієї родини — батько та дитина. Мати була тяжко поранена, вона у шпиталі. “Вночі дві рашистські ракети поцілили в один з приватних секторів міста. Тварюки зруйнували один будинок. Ще в десятках сусідніх будинків пошкоджено вікна і покрівлі. На цей час відомо, що, на превеликий жаль, загинуло дві людини — чоловік та дитинка 2012 року народження, яка пішла з життя в кареті швидкої допомоги”, — написав Анатолій Куртєв, секретар Запорізької міської ради.

Запоріжжя, 9 квітня 2023 року. Фото: Запорізька ОВА

Запоріжжя, 9 квітня 2023 року. Фото: Запорізька ОВА

• Учасники глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна) документують події, в яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 9 квітня 2023 року ініціативою зафіксовано 36552 ймовірні воєнні злочини, вчинені російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

© Сергій Приткін

© Сергій Приткін

 Поділитися