MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Наші показники правової допомоги у 2021 році:

Громадською приймальною ХПГ надано 2494 консультацій, велося 69 справ в судах, виграно 34. Підготовлено 6 заяв до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за статтею 6 п.1 Конвенції.

Центр стратегічних справ ХПГ вів 211 стратегічних справ, в тому числі 113 справ в національних судах та 98 в ЄСПЛ. В національних судах було 56 нових справ, виграно 35 справ, програно 11. В ЄСПЛ виграна 41 справа, подано 43 нових заяви, здійснено 4 комунікації з Судом та 10 комунікацій з Комітетом міністрів Ради Європи.

Війна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном Захаровим

У міноборони вважають, що альтернативна служба для ‘відмовників’ не діє під час оголошеної мобілізації. Розбираємося, чи це дійсно так, та говоримо про важливість існування заміни військової служби невійськовою.

Новини

На Херсонщині розслідують обставини воєнних злочинів, вчинених армією РФ

07.12.2022
Поки держава-терорист обстрілює Херсонщину з реактивних систем залпового вогню та важкої артилерії, правоохоронці отримують нову інформацію щодо воєнних злочинів, скоєних під час російської окупації, й розслідують їхні обставини.

Підробляли документи херсонських сиріт, щоб їх не вивезли до Росії

06.12.2022
Журналісти АР News розповіли історію про те, як херсонські лікарі та співробітники центру соціально-психологічної реабілітації рятували українських дітей від депортації.

В Україні загинуло майже 7 000 цивільних від початку повномасштабного вторгнення — ООН

06.12.2022
Згідно з отриманими даними, у період з 24 лютого до 4 грудня 2022 року в Україні загинуло або було поранено понад 17 тисяч цивільних. Реальна кількість жертв серед цивільного населення може бути набагато більшою.

Вакансія. ХПГ шукає менеджера з комунікацій для ініціативи з документування воєнних злочинів

06.12.2022
ХПГ шукає менеджера з комунікацій для ініціативи T4P (Трибунал для Путіна). Нещодавно ХПГ запустила сайт ініціативи на 7 мовах.

Заклик до совісті — дайджест російських протестів

05.12.2022
Через коментар у “ВКонтакте” про загибель українських дітей мешканка Архангельська була оштрафована і замкнена в камері без доступу до води і туалету на п"ять годин. Жінка одна виховує дитину з інвалідністю. 

У темряві війни: в Україні зростає рівень домашнього насильства — Ла Страда

05.12.2022
На тлі війни домашнє насильство стає поширенішим і жорстокішим. Через відключення світла й нестабільний зв’язок постраждалі не завжди можуть звернутися по допомогу й рідше повідомляють про випадки насильства.

Терористична Федерація імені Путіна продовжує обстрілювати Харківщину

03.12.2022
Росія цілеспрямовано обстрілює звільнені території й руйнує цивільну інфраструктуру. У ніч на 2 грудня ракета влучила у житлову п’ятиповерхівку в селі Клугино-Башкирівка й зруйнувала горішні поверхи. Під обстріли також потрапили Чугуївський і Куп’янський райони.

Росія запустила фейкову новину про трьох харків’ян, які загинули в ‘пункті незламності’ — VoxCheck

02.12.2022
Неспроможна перемогти Україну чесним шляхом, Росія воює на полі тероризму та дезінформації. Аби дискредитувати “пункти незламності”, що допомагають людям впоратися з наслідками російських обстрілів, російські пропагандисти намагаються залякати українців.

Замісна та антиретровірусна терапія в окупації та під обстрілами — сьогодні всесвітній день боротьби зі СНІДом

01.12.2022
Україна посідає одне з перших місць в європейському регіоні за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Під час війни проблема загострюється через міграцію, випадки сексуального насильства з боку окупантів, некваліфіковану медичну допомогу, російську політику щодо наркозалежних та ВІЛ-позитивних людей. 

Росія продовжує обстрілювати лікарні й вбивати мирних мешканців: у Сумській області загинув 15-річний хлопець

01.12.2022
30 листопада російські військові обстріляли лікарню в Білопіллі Сумської області. Внаслідок атаки загинув 15-річний хлопець. За даними глобальної правозахисної ініціативи “Трибунал для Путіна”, станом на 1 грудня було зафіксовано 304 атаки на українські лікарні.

Аналітика

‘Я знала людей, що загинули в бородянських підвалах...’

Мешканка Бородянки Валентина Торгонська ховалася разом з іншими людьми у підвалі, коли перед будинком розірвався снаряд. Вона залишилася на схилі літ безхатьком і не знає, як житиме далі.

270 днів повномасштабної російсько-української війни у Харківській області

У даній статті ми публікуємо узагальнення подій повномасштабної російсько-української війни, що відбулися у Харківській області в період від 24 лютого до 20 листопада 2022 року та були задокументовані Харківською правозахисною групою у базі даних ініціативи “T4P”.

Закон про заборону використання російськомовних джерел є безглуздим і надзвичайно шкідливим (updated)

Закон прямо суперечить закріпленому в Конституції курсу України на вступ до ЄС, оскільки порушує статтю 13 Хартії Європейського Союзу про основоположні права”: “Мистецтво та наукові дослідження є вільними від обмежень. Забезпечується академічна свобода”. 

‘Стіни немає, дверей немає, нічого не залишилося’, — жителька Бородянки розповіла, як пережила бомбардування

Центр селища міського типу Бородянки був зруйнований на 90%. Квартира Олени Мисник також постраждала. Нині вона з молодшим сином живе у модульному містечку.

‘Війна на чотирьох лапах’ — особиста війна Сергія Небоги

Величезна кількість тварин постраждала від початку повномасштабної російської агресії. Відомий кінолог Сергій Небога допомагає колегам рятувати собак і розповідає про проблеми евакуації, випадки жорстокого знущання над тваринами та знищення розплідників.

Коли кулі гучніші слів. Пам’яті Володимира Вакуленка

Чи існують тексти, які здатні зберегти життя? Можливо. Текстів, які здатні повернути життя, не існує. Коли текст не може повернути людину, він втрачає сенс. Письменника Володимира Вакуленка вбили. На Харківщині. Під час російської окупації.

‘Ти розумієш, що до колодязя бігти кілометр через нерозірвані снаряди...’, — хроніки окупованого Ізюма

Віталій Смажев разом із мамою провів 100 днів у окупованому Ізюмі. Йому доводилося копати могили для людей похилого віку, які помирали від холоду, та добувати їжу в зруйнованих супермаркетах.

Червоним по чорному. Палімпсести історії

Історія кожної країни складається з білих сторінок, всіяних чорноземом дат. Дати зазвичай вчать у школах, за ними складають іспити, їх виносять на газетні шпальти та в шпаргалки-бомбочки — аби не забути. Іноді дати виносять із запилюжених архівів і ховають у вогні. Зазвичай це відбувається вночі або передує втечі з міста. Зазвичай це називають похороном історії.

Українські діти в Росії: порушення Женевської конвенції і злочин геноциду

Дитяча тема єдина викликає у стомленого війною російського глядача виключно позитивні емоції: дивіться, мовляв, які ми герої та рятівники. Тому росіяни самі ретельно документують власний геноцидний злочин, показуючи всьому світу і наявність політичної доктрини, і системність, і масштаб власних злочинних дій.

Залишатися людиною за нелюдських умов

Зло, яке чинить Росія, багатовекторне. Країна-терорист, що вбиває людей і знищує міста, намагається підважити загальнолюдські цінності. Засудження конкретних вчинків представників РФ може допомогти доносити правду, не вдаючись до дегуманізації.