MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Новини

Приречені на муки: проблеми звільнення з місць позбавлення волі через тяжкі захворювання

21.02.2024
Невчасна діагностика, відсутність медичної допомоги у місцях позбавлення волі, затягнуті судові процеси та рішення, що суперечать практиці ЄСПЛ, — ці питання обговорювали експерти під час круглого столу в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Правоохоронці розслідують 18 кримінальних проваджень за фактами вбивства 38 українських військовополонених

21.02.2024
Генпрокурор України переконаний, що ці злочини не є ані поодинокими випадками, ані так званим “ексцесом виконавця”. “Ми бачимо це як цілеспрямовану політику Росії, метою якої є знищення українського народу, тобто геноцид”, — сказав Андрій Костін.

У Росії вербують увʼязнених жінок воювати проти України

21.02.2024
Жінкам пропонують річні контракти та обіцяють помилування. Більше про намагання РФ відправити російських і українських жінок на злочинну війну — у статті Харківської правозахисної групи.

11 депортованих до РФ дітей мають повернутися до України (оновлено)

20.02.2024
Чергове возз’єднання дітей з родинами відбувається за посередництва Катару. Більше про дітей, які можуть повернутися з країни-агресора, та зусилля детективів з 23 країн світу, які розшукують незаконно вивезених українських дітей, — у статті ХПГ.

Екологічна катастрофа у Харкові, вбивство полонених, ціна відбудови — підсумки тижня

19.02.2024
Харків бореться з наслідками виливу 3 000 тонн нафтопродуктів, що стався після удару російськими дронами по нафтобазі. Правоохоронці розпочали кримінальні провадження щодо розстрілу українських військовополонених. Потреби на відбудову України складають вже майже 486 мільярдів доларів. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.

Російські військові розстріляли українських військовополонених у Веселому та в Авдіївці

19.02.2024
Правоохоронці розпочали кримінальні провадження за фактами порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством. Більше про розстріли українських військовополонених, скоєні російськими військовими, — у статті ХПГ.

Християни та митці проти війни. Дайджест російських протестів

16.02.2024
Подружжю художників з Ленінградської області загрожує п’ять років тюрми за розповсюдження листівок. Протоієрея Олексія Умінського, який відмовився читати молитву про ‘перемогу Святої Русі’, позбавили сану.

Понад три місяці у полоні

15.02.2024
Про трьох мешканців Горностаївки, яких російські окупанти утримують у неволі з минулого листопада, убитого у 2023 році Руслана Руснака та стратегії етнічних чисток на тимчасово окупованих територіях України — у статті ХПГ.

Генерал-полковнику РФ уперше повідомили про підозру в скоєнні екоциду

15.02.2024
Українські правоохоронці також оголосили підозру чотирьом підлеглим російського генерал-полковника. За даними Генпрокурора України, “це буде перший у світі випадок кримінального переслідування за злочин екоциду, вчинений під час війни”.

У Коломиї суд звільнив довічника через важке захворювання

14.02.2024
Тепер йому треба протриматися без знеболювального тиждень — це час на апеляцію. І сподіватися, що її не буде. У нього рак четвертої стадії.

Публікації

Призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника

20.02.2024
Право на таку пенсію мають непрацездатні члени родини як померлих осіб, так і тих, хто зник безвісти. Юристка ХПГ відповідає на основні питання.

‘Майже вся моя сім’я загинула’

19.02.2024
Жителька Бородянки Тетяна Букіна разом зі своїми родичами ховалася у підвалі від російських бомбардувань. Першого березня росіяни скинули кілька авіабомб на їхній будинок. На жаль, панельні перекриття не витримали і поховали під собою багатьох людей.

Російсько-українська війна: що таке фільтрація?

19.02.2024
Фільтрація — насильницький, неврегульований процес з’ясування персональних даних затриманих людей, їхніх соціальних контактів, поглядів та ставлення до держави-окупанта, їхньої безпеки для держави-окупанта, а також їхньої готовності співпрацювати з загарбниками.

Чим займається і кому потрібен військовий капелан?

16.02.2024
І до чого тут чебуреки? Історію зі служби пригадує підполковник ЗСУ Олег Сидоренко.

Спадкування під час воєнного стану

15.02.2024
Як вчасно успадкувати майно? Що робити, якщо ви пропустили передбачені для цього строки? Відповідає юрист Харківської правозахисної групи.

‘Сусід був живий і дзвонив онучці з-під завалів’, — мешканець Бородянки

14.02.2024
Під час бомбардування Бородянки Михайло Кокідько та його син отримали контузію. Родина ледве встигла вискочити зі зруйнованого палаючого будинку. Після евакуації чоловік потрапив в окупацію у сусідньому селі Загальці.

Вправа ‘очищення розуму’

13.02.2024
Коли люди мислять певним чином, вони мають можливість навчитися впливати на своє тіло та настрій. Так вони розвивають вміння знижувати стрес за допомогою уяви.

Гаряча лінія щодо зниклих безвісти

13.02.2024
Харківська правозахисна група розпочинає новий проєкт: ми запускаємо гарячу лінію, на яку можуть зателефонувати рідні та близькі зниклих безвісти: 0 800 20 24 02.

‘Тікаю від війни, а вона мене наздоганяє’, — жителька Краматорська

09.02.2024
Світлана Леонова намагається втекти від війни з 2015 року. Тоді вона переїхала з тимчасово окупованого Шахтарська до Краматорська, але 24 лютого 2022 року війна знову прийшла до її будинку. Зараз вона мешкає в модульному містечку у Бородянці і понад усе мріє повернутися додому.

Цивільні в полоні: в Осколі окупанти забрали інваліда, бо мав водолазний костюм

09.02.2024
“Привіт, мої любі!.. Я вас усіх міцно обіймаю, всіх люблю, я живий-здоровий, скоро буду”... Цей короткий лист від чоловіка Тетяна Товстокора отримала у травні. Вона не бачила його з 19 липня 2022 року.

Навіщо потрібна чесність?

09.02.2024
Аркадій Даваров — про життя не по брехні.

Закінчення виконавчого провадження: які є підстави для цього?

09.02.2024
Чи завжди виконавче провадження закінчується виконанням рішення суду? Які наслідки закінчення виконавчого провадження? Відповідає юристка ХПГ.