MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російський солдат віддав свій танк ЗСУ за $10 000 винагороди

22.03.2022   
Денис Волоха

© Victor Andrusiv/FB

За добровільну здачу в полон росіянин тримається в комфортних умовах та отримає 10 тисяч доларів після війни, — говорить радник Міністра внутрішніх справ.

Росіянин на ім’я Міша, який воював на території України, вирішив добровільно здатися у полон та віддати свій танк Збройним Силам України, — пише радник Міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів.

Через блокування російських систем зв’язку в Україні росіяни змушені користуватися українськими номерами телефонів для комунікації. Як розповідаю Андрусів, Нацполіція ідентифікує ці номери та відправляє на них повідомлення з інструкціями, як здатися у полон та передати техніку.

«Кілька днів назад нам зателефонував ‘Міша’, — пише Віктор Андрусів у ФБ. — Ми передали інформацію про нього до ГУР МО. Йому визначили місце куди підїхати. Він під'їхав. Із дрона переконались, що він сам і це не засада. Після цього спецназівці його затримали. Виявилось, що з екіпажу танку залишився він один, решта втекли додому. Смисла воювати він не бачив. Додому повернутися не міг, оскільки командир сказав, що розстріляє і спише на бойові втрати. Міша розповів, що їсти практично не залишилось, управління військами хаотичне і практично відсутнє. Деморалізація колосальна».

Міноборони раніше оголосило, що буде винагороджувати російських військових, які добровільно здаватимуться в полон, і додатково платитиме за передану техніку.

За словами радника Міністра внутрішніх справ, до завершення війни Міша проживатиме в комфортних умовах — «із телевізором, телефоном, кухнею і душем».

Після війни він отримає 10 тисяч доларів та можливість податися на українське громадянство.

 Поділитися