MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Під час обстрілу лікарка прикрила собою породіллю і малюка 

29.03.2022   
ХПГ-інформ

Фото з телеграм-каналу голови Луганської ВДА Сергія Гайдая

На Луганщині лікарка-акушерка отримала поранення під час приймання пологів, повідомив голова Луганської ВДА Сергій Гайдай

«На війні особливо вражає мужність людей мирних професій. На минулому тижні лікар-акушер отримав поранення – осколками скла йому посікло спину – під час приймання пологів. Людина виконувала свій професійний обов’язок під ворожим обстрілом, і не вагаючись, собою закрила майбутню маму та її малюка», – розповів він у своєму телеграм-каналі.

Сергій Гайдай зазначив, що зараз в області фактично працюють два пологових стаціонари – КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» та КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня». Але через постійні обстріли міст возити вагітних  із Кремінної та прилеглих населених пунктів до цих стаціонарів неможливо. Тому на базі Кремінської багатопрофільної лікарні розгорнули тимчасовий пологовий стаціонар. У ньому вже народився хлопчик.

«Всього за минулий тиждень у цих медичних закладах на світ з’явились вісім нових громадян України: п’ять хлопчиків та три дівчинки», – заявив Гайдай.

За інформацією Міністерства юстиції, від початку війни станом на 24 березня було зареєстровано 15300 новонароджених. Втім, ці дані не враховують тимчасово окупованих територій України та територій, де ведуться активні бойові дії. 

Нагадаємо, 25 березня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення державними нагородами України 31 медичного працівника за особисту мужність і самовідданість, вагомий внесок у забезпечення надання висококваліфікованої медичної допомоги в умовах збройної агресії, вчиненої росією проти України. Зокрема, орденом «За мужність» ІІІ ступеня було нагороджено завідувача відділення реанімації та анестезіології КНП Миколаївської міської ради «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Дмитра Федоренка. Медалями «За врятоване життя»нагородили завідувачку аптеки № 57 підприємства «Аптека 2011» у смт Козача Лопань Харківської області Наталію Демиденко (посмертно), водія бригади «швидкої» КНП «Херсонський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимира Ковальчука (посмертно), лікаря-реаніматолога Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру Сергія Половиченка (посмертно), санітарку Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні Луганської області Валентину Рухло (посмертно), водія бригади «швидкої»  Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні Луганської області Віктора Слєпцова (посмертно).

 Поділитися