MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Гаряча лінія» для родичів загиблих внаслідок військових дій

06.04.2022   
ХПГ-інформ
Станом на 5 квітня ООН зафіксувала 1480 загиблих серед цивільного населення в Україні, реальні цифри значно вищі, адже не враховують Маріуполь, Волноваху, Ізюм, Попасну і Бородянку.

Фото: телеграм-канал "Маріуполь NOW"

Національна поліція України створила спеціальну «гарячу лінію», куди рідні загиблих від рук окупантів можуть звертатися за консультаціями та роз‘ясненнями щодо процедури їх поховання. 

Число цивільних жертв російської армії зростає з кожним днем. Кілька днів тому світ був шокований звірствами окупантів, які ті чинили у Київській області. Зараз правоохоронці цілодобово працюють над пошуком та ідентифікацією загиблих.

«Тіла жертв військової агресії Росії направляють на судово-медичну експертизу для встановлення причини смерті. Після проведення необхідних досліджень тіла загиблих передають родичам для поховання. Запам’ятайте номер:  0 894 201 867. Ця лінія працює цілодобово. Оператори готові надати необхідну консультацію та роз’яснення щодо процедури поховання», –  повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Станом на 5 квітня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 1480 загиблих серед цивільного населення в Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії. «УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження. Це відноситься, наприклад, до населених пунктів Маріуполь і Волноваха (Донецька область), Ізюм (Харківська область), Попасна (Луганська область), і Бородянка (Київська область) де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб. Вони підлягають подальшій верифікації та не включені до вищенаведеної статистики», – йдеться у звіті.

 Поділитися