MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 03 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 02 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 березня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 квітня 2022 року

08.04.2022   
Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Співробітники "Харківобленерго" на службовому автомобілі підірвалися на міні поблизу Дергачів, 9 квітня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 8 квітня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


За повідомленнями прокуратури, 8 квітня 2022 року було знайдено тіла трьох загиблих на території с. Гусарівка Ізюмського району Харківської області. За даними слідства, російські військові катували, а потім підпалили тіла загиблих під час окупації населеного пункту (https://t.me/typical_alekseevkakh/5554 ).

Тіла закатованих мешканців Гусарівки, фото: Національна поліція

Також, було повідомлено про спалений автомобіль, в якому знаходилося троє інших людей у тому ж населеному пункті (https://t.me/typical_alekseevkakh/5571).

Автівка з родиною підірвалася на трасі біля Гусарівки, фото: Національна поліція

Того ж дня, окупанти розстріляли авто директора Вовчанського лісгоспу, ексдепутата Харківської облради Сергія Пієва (https://suspilne.media/226940-okupanti-rozstrilali-avto-direktora-vovcanskogo-lisgospu-na-harkivsini-vin-zaginuv/). Від отриманих травм він загинув на місці. Автомобіль також було знищено.

Вдень на околиці м. Дергачи було поранено двох людей внаслідок вибуху міни. Це була бригада енергетиків, яка направлялася на усунення аварійного пошкодження в електромережі. За попередніми даними, службовий пікап на ґрунтовій дорозі наїхав на міну. Внаслідок вибуху два працівника Дергачівського РЕМ отримали поранення, їх доставили до лікарні і наразі оперують (https://t.me/typical_alekseevkakh/5585 ).

Крім того, у місті та області продовжилися невибіркові обстріли населених пунктів. В ніч з 7 на 8 квітня 2022 року окупанти під час обстрілу пошкодили газопровід у районі м. Барвінкове, Ізюмського району, Харківської області (https://t.me/hueviykharkov/54170 ). Через це було зупинено рух поїздів на цій ділянці, а частина області залишилася без газового постачання. Також, під час нічного обстрілу, в одному з сіл Красноградської громади на Харківщині було зруйновано два приватні будинки, вісім пошкоджено (https://t.me/suspilnekharkiv/10924).

Також вночі був обстріл району Салтівки у Харкові (https://t.me/c/1347456995/43677). Під час обстрілу було пошкоджено декілька багатоповерхових будівель.

Вдень російські війська обстріляли Олексіївку, Салтівку та Павлове Поле (https://t.me/truexanewsua/39878). Внаслідок цього  обстрілу на Павловому Полі було знищено гаражі (https://t.me/typical_alekseevkakh/5586 ). Також було пошкоджено СТО та декілька будівель у тому ж районі (https://t.me/tipichnoe_xtz/31212 https://t.me/typical_alekseevkakh/5639 ). На щастя, ніхто із людей від обстрілів не постраждав.

Ввечері обстріли продовжилися майже по всьому місту. Так, наприклад, було обстріляно Шишківку (https://t.me/truexanewsua/40122 ), внаслідок чого постраждало щонайменше дві багатоквартирні житлові будівлі та автомобіль. На Баварії внаслідок прямого влучання снаряду було знищено приватний будинок (https://t.me/typical_alekseevkakh/5638).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 7 людей.

Поранено щонайменше 2 людей.

Пошкоджено не менше 10 об’єктів (серед них – газопровід та СТО).

Загалом за добу окупанти нанесли близько 50 ударів із артилерії, мінометів, танків та РСЗВ. Постраждала інфраструктура Салтівки, Холодної Гори, Олексіївки, ХТЗ. Минулої доби росіяни інтенсивно обстрілювали Дергачі. Пошкоджені будівлі лікарні, амбулаторії, житлові будинки (https://t.me/c/1347456995/43775).


Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися