MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 квітня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 квітня 2022 року

15.04.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу ХТЗ, 15 квітня, фото: t.me/tipichnoe_xtz

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 15 квітня. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Уранці 15 квітня 2022 року внаслідок російських обстрілів Саржиного яру в місті Харкові спалахнули три приватні житлові будинки та гараж. Одна оселя площею 700 кв. м вигоріла вщент. Ще в однієї згоріли дах і другий поверх близько 600 кв. м. У третьому будинку згоріла одна з кімнат, гараж та автомобіль. Один чоловік поранений. У парковій зоні повалило кілька дерев, пошкоджені доріжки, лавки (https://t.me/suspilnekharkiv/11246, https://suspilne.media/229061-okupanti-obstrilali-sarzin-ar-u-harkovi-spalahnuli-tri-budinki-j-garaz-e-poranenij/).

Пожежі після ворожих обстрілів у Саржиному Яру, 15 квітня, фото: ДСНС

Удень 15 квітня 2022 року російські війська обстріляли реактивними системами залпового вогню «Ураган» район ХТЗ, 10 людей загинуло, у тому числі 7-місячна дитина, 42 особи отримали поранення, серед них 9 дітей (https://t.me/suspilnekharkiv/11264).

Також удень 15 квітня 2022 року в результаті обстрілу району ХТЗ пошкоджено Харківську міську стоматологічну поліклініку №5, в якій на момент обстрілу не було пацієнтів (https://t.me/suspilnekharkiv/11265).

Зруйнована обстрілом стоматологічна клініка на ХТЗ, 15 квітня, фото: t.me/tipichnoe_xtz

15 квітня 2022 року російські війська обстріляли Золочівську та Солоницівську громади. На Золочівщині окупанти обстріляли села Уди, Лютівка та Олександрівка. Загинув 51-річний чоловік, поранення отримав староста одного з округів. Крім того, унаслідок обстрілу загинув житель Солоницівської громади, ще двоє людей поранені (https://suspilne.media/229193-zolocivska-ta-dergacivska-gromadi-harkivsini-pid-obstrilami-e-zagiblij-ta-poraneni/).

Наслідки обстрілу Золочева Харківської області, 15 квітня, фото: Віктор Коваленко, Суспільне

Приблизно в другій половині дня 15 квітня 2022 року обстріляно гаражний кооператив на Північній Салтівці (https://t.me/c/1006836030/36606).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Загиблих цивільних 12 осіб.

Поранених цивільних 46 осіб.

Пошкоджених об’єктів 4 (1 стоматологічна поліклініка).

На Харківщині внаслідок російських обстрілів за добу сталося 27 пожеж ранкове зведення ДСНС.

Пожежі сталися у Слобідському (2), Шевченківському (3), Основ'янському (1),  Немишлянському (1), Московському (3), Київському (2) та Індустріальному (10) районах Харкова, а також в Ізюмському (1) та Харківському (4) районах області.

В Індустріальному районі Харкова, унаслідок обстрілів виникло відразу 8 пожеж, як у житловому сектор, так і в торговельних об'єктах (https://t.me/DSNS_Kharkiv/1770).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися