MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Окупанти забирають у місцевих мешканців телефони на «перевірку» – Омбудсман

04.05.2022   
ХПГ-інформ
Влада так званої «ЛНР» ухвалила наказ про «перевірку» телефонів, планшетів та інших гаджетів, які належать місцевим мешканцям. Шукатимуть «несхвальні» пости у соцмережах, читатимуть переписку з рідними на неокупованих територіях.

Фото: Indiagramin, Shutterstock

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що влада так званої «ЛНР» ухвалила наказ про «перевірку» телефонів, планшетів та інших гаджетів. Забиратимуть у власників засоби зв'язку на місяць. Шукатимуть «несхвальні» пости у соцмережах, читатимуть переписку з рідними на неокупованих територіях. 

«Вилучення особистих речей оголошено  терміном до 30 днів, одночасно на такий самий строк можуть затримати і самих власників, – заявила Людмила Денісова. – Окупаційна влада обмежує свободу слова на захоплених територіях та фактично ізолює мешканців від будь-якої інформації, відмінної від рашистської пропаганди».

Вона наголосила, що це порушенням статті 12 Загальної декларації прав людини щодо невтручання в особисте життя, статей 18 і 19 Декларації, які гарантують свободу думки, слова та доступу до інформації. 

Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні. 

 Поділитися