MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  18 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 травня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 травня 2022 року

20.05.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Зруйнований будинок культури у Лозовій, 20 травня, фото: фейсбук-сторінка Міли Пінегиної

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 20 травня. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


О 4:44 ранку року російські війська обстріляли село Малу Данилівку Харківського району. У результаті потрапляння снаряду сталася пожежа в гаражному боксі зооветеринарної академії. Згоріло шість гаражів і  чотири автівки (https://suspilne.media/241370-u-malij-danilivci-pid-harkovom-vnaslidok-obstrilu-rf-zgorili-6-garaziv-ta-4-avto/).

Після обстрілу спалахнули гаражі у Малій Данилівці, 20 травня, фото: facebook.com/MNSKHARKIV

Уранці року троє людей отримали поранення внаслідок обстрілу селища Шевченкове Куп’янського району (https://t.me/suspilnekharkiv/12975,  https://t.me/synegubov/3221).

Уранці російський снаряд влучив у приватний будинок у місті Дергачі (https://t.me/suspilnekharkiv/12975,  https://t.me/synegubov/3221).

Удень, приблизно о 15:00, російські війська нанесли ракетний удар по місту Лозова. Ворожа ракета поцілила в міський Будинок культури. Восьмеро осіб отримали поранення, серед яких 11-річна дитина. Також пошкодження отримали 10 житлових багатоповерхових будинків (https://suspilne.media/241630-rosijska-armia-vdarila-raketou-po-budivli-u-lozovij-na-harkivsini-e-poraneni/, https://suspilne.media/241686-minkulturi-obicae-vidnoviti-zrujnovanij-rosieu-palac-kulturi-u-lozovij-foto-naslidkiv/).

Увечері російські війська нанесли ракетний удар по ТЦ «Барабашова», унаслідок чого сталася пожежа (https://t.me/suspilnekharkiv/12999, https://suspilne.media/241750-na-rinku-u-harkovi-stalasa-pozeza-vnaslidok-rosijskih-obstriliv/).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

За добу 20 травня 2022 року унаслідок обстрілів Харківщини та Харкова одна людини загинула, двадцять отримали поранення (загинула 66-річна жителька Дергачів. 20 поранених: Харків – 2; Лозова – 8, смт Шевченкове – 6; с. Донець, Балаклійської громади – 1; Руські Тишки – 1, Дергачі – 2) (https://t.me/suspilnekharkiv/13010). 

Пошкоджено 23 об’єкти (будинок культури, гаражі, автівки).

 За добу рятувальники 40 разів виїжджали на виклики, 10 з них були пов'язані з гасінням пожеж внаслідок обстрілів. Горіли приватні будинки, надвірні забудови, гаражі, об’єкти інфраструктури та природні екосистеми в Чугуївському, Харківському, Лозівському, Богодухівському районах області. У Київському районі Харкова російський снаряд влучив на територію ринку. Унаслідок цього сталася пожежа на площі 1000 кв. м. Рятувальники гасили вогонь понад 3 години. На території Холодногірського, Індустріального, Новобаварського районів Харкова та у Шевченківській і Дергачівській громадах області рятувальники розбирали завали зруйнованих будівель. Піротехніки знешкодили 18 російських боєприпасів (https://www.facebook.com/MNSKHARKIV/posts/378493854320114).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися