MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Узагальнення подій, які відбулися у Харкові та Харківській області протягом перших 90 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 24 травня 2022 року)Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 травня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  18 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 травня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 травня 2022 року

25.05.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу села Івашки Золочівської громади, 25 травня, фото: Віктор Коваленко

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 25 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


25 травня відбувся обстріл району П’ятихатки м. Харкова. В результаті обстрілу постраждав 62-річний чоловік ( https://t.me/synegubov/3287).

Від опівночі до п’ятої ранку тривав обстріл  селища Уди, що у Золочівській громаді. 53-річний чоловік загинув. Уранці внаслідок артилерійського обстрілу були пошкоджені три будинки у селі Івашки Золочівської громади. Поранених та загиблих немає (https://suspilne.media/243007-okupanti-obstrilali-udi-na-harkivsini-zaginuv-colovik-akij-hovavsa-u-pogrebi/).

Також відбувся обстріл Балаклійської громади Ізюмського району Харківської області. В результаті обстрілів загинуло 2 людей: чоловіки 64 та 82 років. Також в результаті обстрілів було поранено 10 людей, серед яких 9-річна дівчинка. Дівчинка у важкому стані була госпіталізована до Харківської лікарні. Інших постраждалих госпіталізували до Куп’янської ЦРЛ (https://t.me/synegubov/3287).

Крім того, російські війська обстріляли с. Циркуни Циркунівської громади Харківського району Харківської області. Внаслідок обстрілів сталися пожежі в різних частинах населеного пункту. Горіло 3 житлових будинки, 4 господарчих споруди та лазня на загальній площі понад 800 кв.м. За інформацією станом на 29.05.2022 одна людина постраждала (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2054, https://t.me/synegubov/3287).

Також цього дня російські війська обстріляли смт. Слобожанське Слобожанської громади Чугуївського району Харківської області. Одна людина була поранена. (https://hromadske.ua/posts/obstril-balakliyi-ta-mikolayivshini-ye-zagibli-situaciya-v-regionah-zranku-26-travnya, https://t.me/synegubov/3287)

25 травня через відмову у співпраці з окупантами, російськими військами було викрадено колишнього селищного голову Чкаловської селищної ради Харківської області Віктора Соловйова та секретаря ради Костянтина Чернявського, які 6 травня 2022 року на загальних зборах мешканців селищної ради тимчасово призупинили свої повноваження у зв’язку з погрозами та тиском з боку представників російської армії (https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3493141-na-harkivsini-zagarbniki-vikrali-sina-golovi-gromadi-akij-vidmovivsa-vid-spivpraci.html).

Станом на 18:00 25.05.2022 року з початку війни в Харківській області загинуло 713 цивільних осіб з них 36 дітей (https://www.facebook.com/photo/?fbid=5144614868957692&set=a.4768906976528485).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 4 людини.

Поранено щонайменше  12 людей (у тому числі 1 дитину).

Пошкоджено не менше 8 цивільних будівель.

Загалом за добу рятувальники здійснили 24 оперативних виїзди, з яких: на ліквідацію пожеж – 13, у т.ч. пожеж, спричинених обстрілами – 10, пожеж, що сталися з інших причин – 3; також 5 раз для проведення аварійно-рятувальних робіт; 6 – для надання допомоги населенню та співробітникам поліції.

Протягом доби аварійно-рятувальні роботи проводились у зруйнованих будівлях Київського, Слобідського, Салтівського, Холодногірського та Новобаварського районів міста Харкова.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби здійснено 66 залучень для знешкодження ворожих боєприпасів, ліквідовано 29 ворожих боєприпасів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2054).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися