MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 червня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  10 червня 2022 року

10.06.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу Дергачів, 10 червня, фото: ДСНС

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 10 червня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Вночі у Харкові постійно лунали повітряні тривоги. Згодом було встановлено, що обстрілів із РСЗВ зазнав Шевченківський район міста (https://www.unn.com.ua/uk/news/1980743-vnochi-okupanti-z-rzsv-obstrilyali-kharkiv).

Також було повідомлено, що внаслідок ранкового обстрілу м. Дергачів знову було пошкоджено газогін і більше 10 тисяч споживачів залишилися без газу (https://suspilne.media/248630-vnaslidok-obstrilu-dergaciv-na-harkivsini-poskodzena-gazova-mereza/).

Росіяни обстріляли м. Дергачі і вдень, близько 12:00. Внаслідок обстрілу розпочалися пожежі, загальна площа яких склала 100 квадратних метрів. Горіло декілька приватних будинків. Також внаслідок пожежі та обстрілу було поранено двох людей, які були доставлені до лікарні (https://gx.net.ua/chp/pod-harkovom-spasateli-likvidirovali-4-pozhara-v-chastnom-sektore-est-ranenye-foto.html). Пізніше було повідомлено, що внаслідок обстрілу також згорів автомобіль КІА (https://www.objectiv.tv/objectively/2022/06/10/iz-za-obstrela-dergachej-dnem-10-iyunya-2-cheloveka-raneny-voznikli-4-pozhara/).

У Чкалівській територіальній громаді Чугуївського району (у с. Коробочкине) також вдень відбувся обстріл, під час якого було знищено будинок (https://t.me/hueviykharkov/64357 ). Пізніше рятувальники з-під завалів дістали тіла чотирьох людей. Також у селищі горів склад зерна. За думкою місцевих жителів, окупанти спеціально цілили у зерносховище (https://suspilne.media/249038-vnaslidok-rosijskogo-obstrilu-na-cuguivsini-zrujnuvavsa-privatnij-budinok-cetvero-ludej-zaginuli-pid-zavalami-dsns/).

Зруйнований обстрілом будинок у селі Коробочкине, 10 червня, фото: Національна Поліція

Вдень також внаслідок обстрілу було поранено по одній людині в Печенігах і Коробочкиному (https://t.me/tipichnoe_xtz/35625).

Внаслідок обстрілу с. Яворського, Балаклійського району, Харківської області, було знищено також будинок та гараж (https://t.me/h_saltovka/49834).

За інформацією національної поліції, за добу у Харкові внаслідок обстрілу пошкоджено приміщення підприємства та супермаркету. Крім того, пошкоджень зазнали 32 житлових будинки в різних районах області, склади, 11 транспортних засобів, зокрема чотири вантажівки з зерном (https://interfax.com.ua/news/general/838474.html).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито 4 особи.

Поранено щонайменше 6 людей.

Пошкоджено не менше 7 об`єктів, у тому числі, зерносховище, газогін.

Загалом за добу рятувальники ДСНС здійснили 59 оперативні виїздів, з яких: на ліквідацію пожеж – 41, у т.ч. пожеж спричинених обстрілами – 13, пожеж з інших причин  – 28, також 1 – для проведення аварійно-рятувальних робіт, 4 – на допомогу комунальним службам, 7 виїздів для надання допомоги населенню, 6 – інші виїзди.

Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, трапились у Київському (1) районі Харкова, а також Чугуївському (8 ) та Харківському (4) районах області. В результаті цих пожеж постраждали житлові будинки, господарчі споруди, виробничі будівлі, легкові автомобілі, а також екосистеми (https://t.me/dergachi_ukraina/1800).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися