MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  15 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  10 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 червня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 червня 2022 року

18.06.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу Золочівської громади, 18 червня, фото: Віктор Коваленко

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 18 червня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


На 115-й день війни окупанти не припиняли здійснювати артилерійські обстріли по Дергачам, Безрукам, Слатиному, Руській Лозовій, окрім артилерії також застосовували танки та міномети, завдаючи ударів по Прудянці, Цупівці, Дементіївці, Питомнику, Новому (https://t.me/der_rada/1613).

Російські військові у ніч проти 18 червня завдали удару по сільгосппідприємству на території Золочівської громади Харківщини (с. Цапівка) (https://suspilne.media/251423-armia-rf-vperse-vdarila-po-selu-fartusne-na-zolocivsini-foto-naslidkiv/, https://t.me/c/1006836030/45996).

В Золочівській громаді також було обстріляно селище Тимофіївка (https://t.me/suspilnekharkiv/14019).

Близько 13 години російські військові здійснили ракетний обстріл по підприємству в Індустріальному районі м. Харкова. Внаслідок цього пошкоджено одне із виробничих приміщень (https://suspilne.media/251529-raketnij-obstril-i-teplova-pastka-rosijska-armia-vden-18-cervna-obstrilala-harkiv/, https://t.me/c/1486276212/4568, https://t.me/c/1006836030/46046).

В Ізюмському районі російські військові обстріляли газопереробне (за окремими даними – нафтопереробне) підприємство, постраждали також приватні будинки (https://suspilne.media/251581-okupanti-obstrilali-gazopererobne-pidpriemstvo-v-izumskomu-rajoni-na-harkivsini/).

Внаслідок обстрілів Андріївки та Донця, що в Ізюмському районі, загинув 73-річний чоловік, четверо цивільних отримали поранення. Один поранений – в Чугуєві. Протягом доби також зазнавали обстрілів Дергачівська, Золочівська громади (https://suspilne.media/251693-za-dobu-vid-obstriliv-rf-na-harkivsini-zaginula-odna-ludina-patero-poraneni-ova/).

Військові РФ провели дистанційне мінування с. Черкаські Тишки (https://t.me/synegubov/3464). 


Резюме дня (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Загиблих цивільних – 1 особа, поранених – 5 осіб.

Пошкоджених цивільних об’єктів – 16.

Протягом доби рятувальники здійснили один виїзд на ліквідацію пожежі, спричиненої обстрілом (в Ізюмському районі області) (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2172).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися