MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

США ідентифікували 18 російських фільтраційних таборів – New York Times

09.07.2022   
ХПГ-інформ
Схоже, російські чиновники готувалися до процедур фільтрації ще до початку свого вторгнення в Україну 24 лютого. 

Фільтраційний табір у Безіменному, фото: ТК "Маріуполь Сейчас"

Сполучені Штати ідентифікували щонайменше 18 місць, створених росією для затримання та примусової депортації українських цивільних, повідомило видання New York Times із посиланням на заступницю голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан. Вона заявила, що російські чиновники за допомогою проксі-груп створили «фільтраційні табори» в школах, спортивних центрах і культурних установах на нещодавно окупованих українських територіях. 

«На даний момент визначено щонайменше 18 місць фільтрації по обидва боки українсько-російського кордону», – сказала вона, виступаючи в четвер перед членами організації, міжнародної групи моніторингу безпеки у Відні.

Американська дипломатка наголосила, що за оцінкою США, російські чиновники почали готуватися до процедур фільтрації ще до початку свого вторгнення в Україну 24 лютого. 

«Російські чиновники, ймовірно, створили списки українських цивільних осіб, які вважалися такими, що загрожують контролю Росії над Україною. Ці списки для затримання та фільтрації включали будь-кого, хто мав проукраїнські погляди, – політичних діячів та активістів, співробітників служби безпеки», – сказала вона.

Кортні Остріан назвала фільтрацію «сталінським процесом», продовженням довгої російської історії використання масової депортації та депопуляції для контролю над людьми. 

«Немає ані публічних реєстрів, ані гарячих ліній, на які можна телефонувати; немає жодної відповідальності», – сказала Кортні Остріан.

Вона припустила, що Вашингтон домагатиметься судового переслідування причетних до фільтрації осіб: «Дозвольте мені чітко сказати: усі відповідальні за примусове переміщення українських цивільних до Росії будуть виявлені та притягнуті до відповідальності за порушення міжнародного права».

 Поділитися