MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 липня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  20 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 червня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 липня 2022 року

08.07.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 8 липня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілів Золочівської громади, 8 липня, фото: Віктор Коваленко, Суспільне

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 8 липня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


В ніч на 8 липня дві російські ракети влучили по насосній станції в Чугуївському районі. Пошкоджено будівлю та устаткування станції (https://suspilne.media/258425-rosijska-armia-v-nic-na-8-lipna-obstrilala-raketami-cuguivskij-rajon-policia/).

Військові ЗС РФ обстріляли с. Подвірки Харківського району. Внаслідок обстрілу виникла пожежа у лісі. Площа займання – 1,5 га. Крім того, пошкоджено будівлі, що розташовані поруч (https://t.me/prokuratura_kharkiv/4882).

Російські військові обстріляли з реактивних систем залпового вогню «Ураган» села Золочівської громади. Відомо про пошкодження 6 домів та складу елеватору (https://t.me/suspilnekharkiv/14829, https://suspilne.media/258672-rf-8-lipna-uraganami-obstrilue-zolocivsku-gromadu-na-harkivsini/, https://t.me/kharkivlife/43337).

О 16:10 рятувальники виїздили на гасіння пожежі, що сталася внаслідок ворожого обстрілу на території Циркунівської територіальної громади Харківського району. Горіли два будинки. Внаслідок пожежі постраждала жінка, яка негайно була госпіталізована до міської лікарні (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2323).

Увечері о 16:16 було завдано чергового обстрілу в Богодухівському районі області. Зайнявся дах складської будівлі (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2323). 

Артилерійського обстрілу зазнали Солоницівська та Нововодолажська громади.

На Ізюмщині через обстріли спалахнули сміттєсховище та птахокомплекс, у Чугуївській, Сахновщинській, Слобожанській громадах горіли поля ячменю та пшениці (https://t.me/kharkivlife/43361). 

Протягом доби артилерійського обстрілу РФ зазнавали також місто Дергачі, Безруківський, Слатинський, Прудянський, Токаревський, Русько-Лозівський старостинські округи. Обстріляно з танків та мінометів Прудянку, Цупівку, Дементієвку, Нове та Пітомник. Є значні руйнування приватних будинків, в Дергачах пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури (https://t.me/kharkiv_1654/42230).

Протягом доби обстрілів по Харкову не зафіксовано (https://t.me/kharkivlife/43361).


Резюме дня (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Загиблих цивільних – немає, поранено одну людину.

Нових повідомлень про зниклих безвісти цивільних – 2.

Пошкоджених цивільних об’єктів – 21 (10 житлових будинків).

Рятувальники ДСНС здійснили 18 виїздів на ліквідацію пожеж, викликаних ворожими обстрілами, з яких 7 у Чугуївському та 3 у Харківському, 5 в Ізюмському, 3 в Богодухівському районах області. Горіли житлові будинки та прибудови, господарчі споруди, пшениця на полі, а також хвойна підстилка та трава на відкритій території (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2323).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Матеріал підготовлено Харківською правозахисною групою у межах глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна).
 Поділитися